موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/108125 :کد

مسکو:

احتمال استفاده از پایگاه همدان برای حمله به تروریست‌ها درسوریه

  شنبه ۰۶ آذر ۱۳۹۵ — ۱۹:۲۲
تعداد بازدید : ۲۲۲   
 تحلیل ایران -احتمال استفاده از پایگاه همدان برای حمله به تروریست‌ها درسوریه

مسکو اعلام کرد در صورتیکه ناو هواپیمابر «ادمیران کوزنتسوف» این کشور برای انجام عملیات ضدتروریستی، مرزسوریه راترک کند، روسیه احتمالاً ازپایگاه هوایی همدان برای هدف قرار دادن تروریست‌هااستفاده خواهدکرد.

مسکو اعلام کرد در صورتیکه ناو هواپیمابر «ادمیران کوزنتسوف» این کشور برای انجام عملیات ضدتروریستی، مرز سوریه را ترک کند، روسیه احتمالاً از پایگاه هوایی همدان برای هدف قرار دادن تروریست‌های سوری استفاده خواهد کرد.


به گزارش تحلیل ایران، فارس نوشت: رئیس کمیته دفاعی مجلس اعلاء روسیه روز شنبه (امروز) اعلام کرد در صورتیکه ناو هواپیمابر «آدمیرال کوزنتسوف» که برای حملات علیه تروریست‌های سوریه مورد استفاده قرار می‌گرفت، از مرزهای سوریه برای یک مأموریت جدید خارج شود، احتمالاً روسیه از پایگاه هوای همدان استفاده خواهد کرد.


اوایل امروز، «حسین دهقان» وزیر دفاع ایران اعلام کرد که تهران احتمالاً به روسیه اجازه استفاده از پایگاه هوایی همدان برای عملیات هوایی علیه تروریست‌های سوریه را می‌دهد.««ویکتور اوزرف» به خبرگزاری «ریانووستی» گفت: « در صورتیکه ناو هواپیمابر ادمیرال کوزنستوف بخواهد یک عملیات دیگر انجام دهد و روسیه نتواند از آن برای حملات هوایی علیه تروریست‌های سوریه استفاده کند، استفاده از فرودگاه پایگاه هوایی همدان ضروری می‌شود».


نیروی هوایی روسیه در 30 سپتامبر 2015، عملیات خود علیه تروریست‌های سوریه را به درخواست «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه آغاز کرد.ایران اوایل ماه آگوست به روسیه اجازه داد تا از پایگاه هوایی همدان برای هدف قرار دادن مواضع تروریست‌های سوریه استفاده کند. جنگنده‌های روسیه یک هفته بعد از تکمیل عملیات ضدتروریستی خود در سوریه بازگشتند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :