موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/108150 :کد

ماهواره‌ها ثبت کردند؛

حمله پهپاد آمریکایی به فرماندهان الحشد الشعبی

  یکشنبه ۰۷ آذر ۱۳۹۵ — ۰۵:۱۴
تعداد بازدید : ۲۹۶   
 تحلیل ایران -حمله پهپاد آمریکایی به فرماندهان الحشد الشعبی

با توجه به تصاویر ماهواره‌ای، موشکی که چادرِ محل تجمع فرماندهان الحشد الشعبی در تلعفر را هدف قرار داد، از یک پهپاد امریکایی شلیک شده بود.


با توجه به تصاویر ماهواره‌ای، موشکی که چادرِ محل تجمع فرماندهان الحشد الشعبی در تلعفر را هدف قرار داد، از یک پهپاد امریکایی شلیک شده بود.

به گزارش تحلیل ایران، یک منبع امنیتی عراقی گفت: موشکی که چادرِ محل تجمع فرماندهان الحشد الشعبی در تلعفر را هدف قرار داد، از یک هواپیمای امریکایی هدایت شونده شلیک شد و این حمله موشکی از طریق ماهواره های یک کشور "دوست" که بر روند عملیات آزادسازی موصل نظارت می کند، رصد شد.

این منبع که خواست نامش فاش نشود، تاکید کرد که این کشور دوست، صبح جمعه، 12 ساعت پس از وقوع حمله، به الحشد الشعبی اطلاع داد؛ پهپادی که موشکی به سمت مقر عملیات فرودگاه تلعفر شلیک کرد، متعلق به آمریکا بود و از یک پایگاه مخفی تابع نیروهای امریکایی در کردستان به پرواز در آمده بود. العالم نوشت: این منبع توضیح داد که الحشد الشعبی در مورد فاش کردن این اطلاعات احتیاط می کند؛ اما تاکید دارد که این پهپاد متعلق به گروه تروریستی داعش نبوده است.

منبع مزبور به نقل از فرماندهان الحشد الشعبی تاکید کرد که تحقیقات همچنان ادامه دارد و به زودی نتایج آنها اعلام خواهد شد؛ اگر دست داشتن امریکا در این حمله ثابت شود، الحشد الشعبی، پس از اطلاع فرمانده کل نیروهای مسلح از جزییات نتایج تحقیقات درباره این حمله موشکی، موضع رسمی خود را اعلام خواهد کرد.یادآور می شود که الحشد الشعبی پیشتر در بیانیه ای اعلام کرده بود که چادر محل تجمع فرماندهان در فرودگاه تلفعر، شامگاه پنجشنبه، مورد حمله موشک لیزری از یک هواپیمای هدایت شونده قرار گرفت و مشخص شد که این موشک از سوی داعش شلیک نشده بود و چند دقیقه پس از خروج حیدر العبادی در فاصله یک و نیم متری محل نشست، سقوط کرد.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :