موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی الودگی هوا

a/108191 :کد

الودگی هوا

کیفیت هوای تهران برای گروه های حساس ناسالم است

  یکشنبه ۰۷ آذر ۱۳۹۵ — ۱۱:۳۶
تعداد بازدید : ۲۳۱   
 تحلیل ایران -کیفیت هوای تهران برای گروه های حساس ناسالم است

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: شاخص کیفیت هوای پایتخت با توجه به افزایش تمام آلاینده های جوی در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران گفت: شاخص کیفیت هوای پایتخت با توجه به افزایش تمام آلاینده های جوی در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

 
به گزارش تحلیل ایران بر اساس معیار سطح اهمیت بهداشتی، شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا 50 در شرایط پاک (سبز)، 51 تا 100 در شرایط سالم (زرد) (حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، 101 تا 150 در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، 151 تا 200 در شرایط ناسالم (قرمز)، 201 تا 300 در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و 301 تا 500 در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است».

محمد رستگاری افزود: کیفیت هوای شهر تهران در 24 ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت صبح امروز، با افزایش 38 عددی میزان غلظت میانگین آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون، فراتر از حد سلامت بوده و بر روی عدد 127 قرار گرفت.

وی اظهار کرد: در همین مدت میزان غلظت آلاینده های منوکسید کربن نیز از 35 به 36 و ذرات معلق با قطر کمتر از 10 میکرون از 48 به 69 افزایش یافته اند.

رستگاری افزود: ایستگاه های شهرداری منطقه 4، سوهانک (منطقه 1) و فرمانداری شهرری (منطقه 20) به ترتیب با شاخص 161، 160 و 153 آلوده ترین هوا را در 24 ساعت گذشته بین مناطق شهری تهران داشتند.

وی گفت: ایستگاه های پونک (منطقه 5)، پارک سلامت (منطقه 17) و شهرداری منطقه 2 نیز به ترتیب با شاخص 94، 102 و 104 کمترین حجم آلاینده های جوی شهر تهران را در این مدت داشتند.

ایرنا نوشت : معاون نظارت و پایش اداره کل محیط زیست استان تهران به افراد مبتلا به بیماری های قلبی و ریوی، زنان باردار، سالمندان و کودکان توصیه کرد از فعالیت های طولانی مدت و ورزش در فضای باز خودداری کنند.


                               

ناسالم     آلودگی هوا     حساس     توصیه        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :