موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی قاچاق کالا

a/108224 :کد

رییس سازمان تعزیرات حکومتی:

قاچاق کالا زیان‌های جبران‌ناپذیر به جامعه وارد می‌کند

  یکشنبه ۰۷ آذر ۱۳۹۵ — ۱۶:۰۰
تعداد بازدید : ۱۶۳   
 تحلیل ایران -قاچاق کالا زیان‌های جبران‌ناپذیر به جامعه وارد می‌کند

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی با بیان اینکه قاچاق زیان های جبران ناپذیر و بعضا غیرقابل جبرانی به جامعه وارد می کند، گفت:مقام معظم رهبری در بعد اقتصادی تاکید کردند که قاچاق تولید را فلج می کند.

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی با بیان اینکه قاچاق زیان های جبران ناپذیر و بعضا غیرقابل جبرانی به جامعه وارد می کند، گفت:مقام معظم رهبری در بعد اقتصادی تاکید کردند که قاچاق تولید را فلج می کند.

 

به گزارش تحلیل ایران   دکتر علیرضا جمشیدی معاون وزیر دادگستری و رئیس سازمان تعزیرات حکومتی در دیدار با رئیس کل دادگستری گیلان در خصوص ضرورت فعالیت این سازمان اظهار کرد: لزوم تفکیک میان جرم و تخلف سبب ایجاد سازمان های شبه قضایی همچون سازمان تعزیرات حکومتی برای رسیدگی به تخلفات می شود.

 

وی افزود: جرم فعل یا ترک فعلی است که شرع و قانون آن را ممنوع دانسته است و تخلف زیر پا گذاشتن نظاماتی است که دولت تعیین کرده است؛ بنابراین رسیدگی به تخلفات در این سازمان نیازمند نظام دادرسی و سرعت متفاوت از نظام دادرسی به جرم است.

 

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی با بیان اینکه قاچاق زیان های جبران ناپذیر و بعضا غیرقابل جبرانی به جامعه وارد می کند، تصریح کرد: مقام معظم رهبری در بعد اقتصادی تاکید کردند که قاچاق تولید را فلج می کند.

 

جمشیدی رسیدگی به تخلفات بهداشتی و پزشکی را از جمله صلاحیت‌های این سازمان عنوان کرد و گفت: تفاوت حوزه بهداشتی و پزشکی با سایر صلاحیت‌های سازمان تعزیرات حکومتی، اعتماد و اتکا مردم به تجویز و درمان پزشکان است که حق انتخاب و تصمیم گیری را از آنان سلب می کند؛ به همین دلیل نظارت بر این حوزه با توجه به اینکه موضوع سلامت و جان مردم مطرح است، ضروری است.

 

ایسنا نوشت: احمد سیاوش پور رئیس کل دادگستری گیلان در ابتدای این دیدار ضمن خوشامدگویی موضوع پیشگیری را از مهم ترین اقدامات دادگستری کل استان عنوان کرد و گفت: پیشگیری از وقوع جرم و نظارت پایه و اساس پیشرفت و توسعه است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :