موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی گمرک

a/108234 :کد

اظهار ارز

مراحل اظهار ارز همراه مسافر به گمرک اعلام شد

  یکشنبه ۰۷ آذر ۱۳۹۵ — ۱۶:۳۱
تعداد بازدید : ۲۰۴   
 تحلیل ایران -مراحل اظهار ارز همراه مسافر به گمرک اعلام شد

همراه داشتن ارز خارجی به میزان بیش از ۱۰ هزار دلار مستلزم اظهار به گمرک است؛ از این رو، گمرک جمهوری اسلامی ایران مراحل اظهار الکترونیکی ارز همراه مسافر را اعلام کرد.

همراه داشتن ارز خارجی به میزان بیش از 10 هزار دلار مستلزم اظهار به گمرک است؛ از این رو، گمرک جمهوری اسلامی ایران مراحل اظهار الکترونیکی ارز همراه مسافر را اعلام کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران   تارنمای گمرک جمهوری اسلامی ایران، برپایه این گزارش، همه دارندگان اظهارنامه‌های پیشین (غیرالکترونیکی) از اول آذرماه 1395 حداکثر به مدت 6 ماه فرصت دارند با مراجعه به نشانی اینترنتی http://cdf.irica.co نسبت به ثبت اطلاعات اظهارنامه‌های خود اقدام و کد رهگیری دریافت کنند.


برپایه گزارش گمرک، مراجعه به گمرک و اظهار ارز، دریافت کد رهگیری از گمرک، مراجعه به بانک ملی، دریافت و شمارش ارز از سوی بانک و تحویل رسید چاپی به همراه کد رهگیری به مسافر، تعیین تکلیف و تایید از سوی مرکز اطلاعات مالی و مبارزه با پولشویی، مراحل اظهار ارز بیش از 10 هزار دلار به گمرک است که در صورت تایید، بانک نسبت به صدور حواله وجه به داخل یا خارج کشور، پرداخت عین ارز یا خرید آن به نرخ آزاد طبق درخواست مسافر اقدام کرده و چگونگی استرداد ارز در سامانه ثبت می شود.


گمرک فرودگاه امام خمینی(ره) اعلام کرد: رعایت نکردن این مقررات مشمول مجازات مقرر در قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز مصوب سال 1392 می شود و خروج ارز فیزیکی فقط توسط شخص اظهارکننده و به همان نوع ارز اظهار شده مجاز است.


شماره تلفن‌های 51007521 و 51004511 آماده پاسخگویی به پرسش هموطنان است.


ایرنا نوشت:  چندی پیش مدیرکل دفتر مبارزه با قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی اعلام کرد ورود و خروج ارز بیش از 10 هزار دلار اسکناس یا معادل آن به سایر ارزها و بدون رعایت ضوابط، مشمول قاچاق ارز است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :