موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/108241 :کد

در بیانیه ای:

مخالفت ترامپ با شمارش آرا

  یکشنبه ۰۷ آذر ۱۳۹۵ — ۱۷:۵۸
تعداد بازدید : ۲۵۱   
 تحلیل ایران -مخالفت ترامپ با شمارش آرا

رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا ایده بازشماری آرای سه ایالت این کشور در انتخابات آمریکا به شدت انتقاد کرد و حاضر به پذیرفتن آن نشد.

رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا ایده بازشماری آرای سه ایالت این کشور در انتخابات آمریکا به شدت انتقاد کرد و حاضر به پذیرفتن آن نشد.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از اسپوتنیک، دونالد ترامپ، رئیس جمهور منتخب آمریکا، بازشماری آرا در انتخابات ریاست جمهوری را "تقلب" نامید و خواستار هر چه سریعتر به رسمیت شناختن نتایج انتخابات شد.


پیش تر جیل استاین نامزد حزب سبزهای امریکا پیشنهاد بازشماری آرای سه ایالت امریکا ازجمله پنسلوانیا، میشیگان و ویسکانسین را داده بود. او گفته بود که هیچ شکی در پیروزی ترامپ ندارد، اما می خواهد برای اطمینان و صحت انتخابات این کار را انجام بدهد.

 

تسنیم نوشت: ترامپ در یک بیانیه اعلام کرد: "مردم گفتند که انتخابات به پایان رسید و هیلاری کلینتون، نامزد حزب دموکرات پس از انتخابات در همان شب شکست خود را پذیرفت و به من تبریک گفت. ما باید نتیجه انتخابات را بپذیریم و به آینده نگاه کنیم".ترامپ گفت: "او موفق به کسب 306 رای از 538 رای ایالت های امریکا شده است و بدون در نظر داشتن اینکه حدود 2 میلیون رای از کلینتون کمتر به‌دست آورده است و این نظر به قانون اساسی ایالات متحده امریکا هیچ تاثیری بر نتایج انتخابات نمی گذارد".

 

او گفت: "از 50 ایالت امریکا در 30 ایالت و بیش از 6/2 هزار رای مردم شهرها را در سراسر کشور به دست آورده است و این بیش از هر نامزد دیگر جمهوری خواهان از زمان رونالد ریگان می باشد.ترامپ گفت: این یک تقلب از طرف حزب سبزهاست و نتایج انتخابات باید پذیرفته شود. آنها می خواهند رای جاهایی که آنها در آنجا بازنده شده‌‌اند، دوباره شمرده شود و جیل استاین می خواهد انتخابات را به چالش بکشاند".در همین حال ستاد هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه پیشین امریکا اعلام کرده است که در بازشماری آرای مردمی ایالت ویسکانسین ایالات متحده امریکا سهم می‌گیرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :