موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/108265 :کد

روزنامه آلمانی "دی ولت"

تشدید طرح‌ اخراج پناهندگان در حزب مرکل

  دوشنبه ۰۸ آذر ۱۳۹۵ — ۰۰:۴۷
تعداد بازدید : ۲۰۴   
 تحلیل ایران -تشدید طرح‌ اخراج پناهندگان در حزب مرکل

معاون حزب دموکرات مسیحی مرکل از اقدامات و برنامه‌های این حزب برای تشدید و تسریع روند اخراج پناهندگان خبر داد.

 معاون حزب دموکرات مسیحی مرکل از اقدامات و برنامه‌های این حزب برای تشدید و تسریع روند اخراج پناهندگان خبر داد.

 

به گزارش تحلیل ایران، تسنیم نوشت: روزنامه آلمانی "دی ولت" از برنامه های قاطعانه و سخت حزب دموکرات مسیحی مرکل برای اخراج سریع پناهندگان از این کشور خبر داد."توماس اشتروبل" وزیر داخلی ایالت بادن وورتمبرگ آلمان و معاون حزب  دموکرات مسیحی می خواهد روند اخراج پناهندگان از آلمان را شدت و تسریع بخشد.


وی در گفتگو با نشریه "بیلد" آلمان تسریع کرد که بر اساس پیش بینی ها در سال 2017 در آلمان حدود نیم میلیون خارجی بدون حق اقامت وجود خواهد داشت. در اینجا به یک تلاش ملی نیاز است. ما نمی توانیم حدود 500 هزار خارجی بدون داشتن حق اقامت را در کشورمان تحمل کنیم.وی خواستار ابزار جدید فوری برای تشدید روند اخراج و بازگشت پناهندگان شد و هشدار داد که در غیر این صورت اعتماد شهروندان به دولت مشروعه کاهش می یابد.


اشتروبل می خواهد روز سه شنبه در کنفرانس وزرای داخله ایالات آلمان یک طرح با عنوان " کسی که حق ماندن ندارد باید برود " را ارائه دهد. معاون رئیس حزب دموکرات مسیحی همچنین می خواهد این طرح را یک هفته بعد به کنگره حزب دموکرات مسیحی ارائه دهد.طرح اشتروبل عواقب سنگینی را برای پنهان کردن هویت افراد مد نظر قرار می دهد.وی در این باره گفت: این یک مسئله جدی است که پناهندگان اغلب گذرنامه های خود را دور انداخته، اطلاعات نادرست برای هویتشان ارائه می دهند و در تهیه گذرنامه همکاری نمی کنند. اشتروبل به عنوان عاقبت این گونه اقدامات پیشنهاد خروج فوری از رویکرد مدارا، فسخ روند پناهندگی، تحمیل مممنوعیت اشتغال و کاهش شدید خدمات اجتماعی به حداقل مطلق برای این افراد را ارائه داد.


بر این اساس در آینده باید حتی بیمارانی که حق ماندن ندارند هم بتوانند اخراج شوند. به گفته اشتروبل بیماری نباید مانعی برای اخراج باشد.معاون حزب دموکرات مسیحی همچنین پیشنهاد داد که یک مرکز بازگشت پناهندگان در مصر تاسیس شود و شانس انجام چنین توافقی با مصر را خوب ارزیابی کرد.اشتروبل همچنین از افزایش شمار اخراج پناهندگان افغان خبر داده و گفت: اولین پروازها برای بازگشت به افغانستان باید سریعا انجام گیرد. در این راستا ما نباید خود را به کابل وابسته کنیم. آلمان می تواند برای اخراج پناهندگان به افغانستان همچنین از ساختارهای لجستیکی ارتش آلمان در شمال لفغانستان استفاده کند.


وی همچنین خواستار گسترش کنترل های مرزی شده و تصریح کرد: نه تنها در مرزها با اتریش بلکه در مرز با سوئیس ما نیاز به کنترل های هوشمند داریم. کسی که از ایتالیا یا سوئیس به کشور ما می آید باید به آنجا بازگردد.اشتروبل همچنین خواستار کاهش مزایای اجتماعی برای پناهندگانی که به رسمیت شناخته شده اند شده و گفت: کسانی که به دنبال حمایت در برابر جنگ و آزار و اذیت در کشورهایشان هستند نباید اولویت ما برای ارائه خدمات اجتماعی باشند.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :