موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/108316 :کد

تروریست در اروپا

کشف اسناد محرمانه داعش برای حمله تروریستی علیه اروپا

  دوشنبه ۰۸ آذر ۱۳۹۵ — ۱۱:۳۹
تعداد بازدید : ۲۴۶   
 تحلیل ایران -کشف اسناد محرمانه داعش برای حمله تروریستی علیه اروپا

براساس یک گزارش نیروهای شورشی مورد حمایت آمریکا در سوریه در جریان حمله­‌ای مخفیانه به یک مقر تروریستی وابسته به داعش توانسته­‌ند .

براساس یک گزارش نیروهای شورشی مورد حمایت آمریکا در سوریه در جریان حمله­‌ای مخفیانه به یک مقر تروریستی وابسته به داعش توانسته­‌ند مجموعه­ای از اسناد محرمانه مربوط به توطئه­‌های تروریستی این گروه علیه اروپا را به دست بیاورند.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از اکسپرس، این اسناد در بردارنده جزئیاتی درباره طرح­‌های افراط‌گرایان برای حمله به کشورهای اروپایی از جمله فرانسه هستند.


با این حال طبق این گزارش یک مساله شگفت­انگیز این بوده که این اطلاعات شامل دسیسه برای حمله به بریتانیا نبوده است.


گفته شده که این اسناد در ماه ژوئیه گذشته به دست آمده است اما محتوای آنها اکنون و بعد از تبادل اطلاعات با سرویس­های امنیتی اروپا در حال منتشر شدن است. این اسناد علاوه بر داشتن اطلاعاتی درباره مکان­های احتمالی حملات، شامل اسامی عاملان، تامین مالی، تبلیغات و جذب حمایت­های خارجی برای داعش بوده­‌اند.


تحلیل این اسناد به نیروهای تحت رهبری آمریکا کمک کرده که بفهمند چطور این گروه تروریستی عملیات انجام می­‌دهند و این نیروها را قادر به متزلزل کردن موثر شبکه­‌های تحت رهبری داعش کرده است.


همچنین یک مقر در یک پایگاه هوایی آمریکا در کویت تشکیل شده که در آن متخصصان اطلاعات را آنالیز می­‌کنند.


ایسنا نوشت : ژنرال روپرت جونز،  معاون فرمانده عملیات تحت رهبری آمریکا گفت: بیشتر تلاش­هایی که ما می­‌کنیم مربوط به هدف قرار دادن رهبرانی است که شما هرگز نام آنها را نشنیده­‌اید.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :