موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/108318 :کد

قطر

نخست‌وزیر پیشین قطر عضو اطلاعات آمریکاست

  دوشنبه ۰۸ آذر ۱۳۹۵ — ۱۱:۴۹
تعداد بازدید : ۲۶۲   
 تحلیل ایران -نخست‌وزیر پیشین قطر عضو اطلاعات آمریکاست

سفیر سابق مصر در قطر در برنامه‌ای تلویزیونی اعلام کرد نخست‌وزیر سابق قطر پُستی در اطلاعات آمریکا دارد و حقوق ماهیانه دریافت می‌کند.

سفیر سابق مصر در قطر در برنامه‌ای تلویزیونی اعلام کرد نخست‌وزیر سابق قطر پُستی در اطلاعات آمریکا دارد و حقوق ماهیانه دریافت می‌کند.

 

به گزارش تحلیل ایران ، «محمد منیسی» سفیر سابق مصر در قطر در اظهاراتی بی‌سابقه اعلام کرد : اطلاعات آمریکا، «حمد بن جاسم بن جبر آل ثانی» (نخست‌وزیر و وزیر خارجه سابق قطر) را به نفع خود به خدمت گرفته و جاسم یک پُست رسمی در اطلاعات آمریکا ویژه امور خاورمیانه دارد و حقوق ماهیانه از اطلاعات آمریکا می‌گیرد.

سفیر سابق مصر تصریح کرد: وی به نسبت قطری‌ها باهوش است و به دلایل شخصی از مصر متنفر است؛ واشنگتن از وی در منطقه خاورمیانه کمک می‌گیرد، حمد بن جاسم با اسرائیل خوب است و قصری در فلسطین اشغالی داد.

منیسی در گفت‌وگویی تلفنی با برنامه «مساء القاهره» مصر گفت: حمد بن جاسم امور قطر را اداره می‌کند نه «تمیم بن حمد» امیر فعلی یا «حمد بن خلیفه» امیر سابق آن.

وی در ادامه به تمیم و حمد هشدار داد مواظب باشند به سرنوشت «معمر قذافی» دچار نشوند که پول نفت را در مناطق بسیاری خرج کرد تا خود را پادشاه آفریقا و امیرالمومنین بنامد اما در پایان امر به آن نحو کشته شد.

فارس نوشت : طبق گزارش‌های خبری، پروژه براندازی در سوریه در ابتدا به قطر و حمد بن جاسم نخست‌وزیر و وزیر خارجه وقت قطر محول شده بود اما پس از شکست، طرح به عربستان منتقل شد و امیر قطر و او از قدرت کنار زده شدند و تمیم بن حمد فرزند امیر سابق، اداره حکومت و کشور را بر عهده گرفت.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :