موضوعات ‌مرتبط: سیاسی دفاع مقدس

a/108365 :کد

همزمان با ایام رحلت پیامبر(ص)؛

تشییع شهدای گمنام درسراسرکشور

  دوشنبه ۰۸ آذر ۱۳۹۵ — ۲۰:۲۲
تعداد بازدید : ۲۸۹   
 تحلیل ایران -تشییع شهدای گمنام درسراسرکشور

مردم ۱۵ استان کشور ازجمله بوشهر، فارس، سیستان و بلوچستان، کرمان، گلستان، تهران،خراسان جنوبی،آذربایجان غربی و خوزستان به میهمانی شهدای گلگون کفن رفتند.

 

مردم ۱۵ استان کشور ازجمله بوشهر، فارس، سیستان و بلوچستان، کرمان، گلستان، تهران،خراسان جنوبی،آذربایجان غربی و خوزستان به میهمانی شهدای گلگون کفن رفتند.

 

به گزارش تحلیل ایران،امروز عطر یاد شهدا در اقصی نقاط استانهای ایران اسلامی پیچید. مردم ۱۵ استان کشور ازجمله بوشهر، فارس، سیستان و بلوچستان، کرمان، گلستان، تهران،خراسان جنوبی،آذربایجان غربی و خوزستان به میهمانی شهدای گلگون کفن رفتند.امروز سراسر کشور میزابن پیکر۱۰۳ شهید گمنام دفاع مقدس بود.


میزبانی مردم فارس از ۱۱ شهید گمنام

مردم استان فارس در شهرستانهای مختلف  از شهدای گمنام اسنقبال کردند. مراسم تشییع و خاکسپاری این شهدا در شهرستانهای مختلف استان انجام می شود.مراسم وداع با شهدا در شهرستانهای سروستان، فسا، بوانات، داراب پیش بینی شده که به ترتیب از ششم تا نهم آذر برگزار می شود.


امروز چهار شهید گمنام دفاع مقدس صبح امروز با بدرقه مردم شهرستان فسا تشییع و خاکسپاری شدند.در این مراسم که همزمان با سالروز رحلت پیامبر(ص) و امام حسن محتبی(ع) و با حضور خیل عظیم مردم متدین و شهیدپرور فسا برگزار شد، ۲ شهید گمنام در محوطه دانشگاه علوم پزشکی فسا به خاک آرمیدند.همچنین ۲ شهید دیگر نیز با حضور مردم میانشهر تشییع و در جوار شهدای این شهر به خاک سپرده شدند.


وداع با دو شهید گمنام در زاهدان

یکر پاک و مطهر دو شهید گمنام پیش از ظهر امروز دوشنبه از مسجد ابوذرغفاری محله مهرشهر تا بوستان شهدای گمنام مهر شهر زاهدان تشییع شداین مراسم همزمان با سالروز رحلت جانکاه رسول مکرم اسلام، حضرت محمد مصطفی (ص) و شهادت جانگداز سبط اکبر پیامبر، امام حسن مجتبی (ع) و در میان حضور پرشور اقشار مختلف مردم و مسئولان برگزار شد.استان سیستان و بلوچستان میزبان ۱۰ شهید گمنام دوران دفاع مقدس شده است.


۹ شهید گمنام دفاع مقدس در استان تهران تشییع شدند

در استان تهران نیز مردم با ۹ شهید گمنام دفاع مقدس وداع کردند.آیین تشییع پیکر ۹ شهید گمنام دوران دفاع مقدس همزمان با سالروز رحلت نبی مکرم اسلام(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) در پایتخت و یکی از شهرستان های استان تهران برگزار شد.


مردم متدین و انقلابی استان تهران در مراسم تشییع پیکر شهدای گمنام دفاع مقدس، علاوه بر عزادارای و سوگواری، یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی را گرامی داشتند.آیین تشییع شهدای گمنام دفاع مقدس همزمان با ۲۸ صفر علاوه بر شهرستان ملارد، در مناطق ۱۵، ۲۱ و ۱۹ تهران برگزار و نیروی زمینی سپاه نیز میزبان شهید گمنام بود.


بوشهر هم میزبان شهدای گمنام شد

مردم استان بوشهر نیز میزبان هشت شهید گمنام شدند.بر این اساس دو شهید گمنام روز شنبه در عسلویه تشییع شدند، دو شهید نیز در شهرستان شنبه امروز تشییع شدند، یک شهید نیز دیروز در علوم پزشکی بوشهر تشییع شد.مردم شهرستان دشتی نیز دو شهید گمنام دیگر را روز چهارشنبه تشییع خواهند کرد.

 

گلستان میزبان چهار شهید گمنام

شهرستان‌های علی آباد، گنبد، و آزاد شهر در استان گلستان میزبان چهارشهید گمنام هستند که روز گذشته یک شهید در گنبد تشییع شده بود.امروز نیز پیکر دو شهید گمنام دفاع مقدس با حضور پرشور مردم، درعلی آباد  و یک شهید دگیر در آزادشهر تشییع شد.


تشییع پیکر ۱۰ شهید گمنام در کرمان

پیکر پاک ۱۰ شهید گمنام دوران دفاع مقدس همزمان با سالروز رحلت پیامبر عظیم الشان اسلام (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) در استان کرمان تشییع و تدفین شد.پیکر مطهر ۱۰ شهید گمنام دوران دفاع مقدس که با خون پاک خود امنیت و آسایش را برای کشور و نظام رقم زدند ظهر دوشنبه در میان حزن و اندوه مردم شهید پرور استان کرمان در ماهان، زهکلوت رودبار جنوب، نگار و اندوهجرد شهداد تشییع شد.همچنین پیکر مطهر سه شهید در ماهان، سه شهید در زهکلوت، دو شهید در نگار و دو شهید در اندوهجرد به خاک سپرده شد.


تشییع پیکر پنج شهید گمنام در بندرعباس

پیکر پاک ۵شهید گمنام عصر دوشنبه در جمع مردم مؤمن و انقلابی بندرعباس تشییع شد و مردم این شهرستان با آرمان‌های والای شهیدان و انقلاب بیعتی دوباره بستند

.

خراسان جنوبی میزبان سه شهید گمنام

در استان خراسان جنوبی نیز مردم شهرستان بیرجند امروز میزبان سه شهید گمنام شدند.مراسم تشییع  پیکر در پارک شهدای گمنام این شهرستان برگزار شد.پیکر یک شهید در حسیسنه جماران بیرجند و پیکر دو شهید دیگر در شهرستان سربیشه خاکسپاری می شوند.


دو شهید گمنام در آذربایجان غربی تشییع شد

در استان آذربایجان غربی نیز مردم پیکر دو تن از شهدای گمنام دفاع مقدس را در ارومیه تشییع کردند.قرار است پیکر یکی از شهدا در خوی و یک شهدی دیگر در شهرستان چایپاره خاکسپاری شود.


خوزستان میزبان دو شهید گمنام

امروز خوزستان نیز میزان پیکر دو شهید گمنام شد.مراسم تشییع و تدفین پیکرهای مطهر ۲ شهید گمنام دفاع مقدس در سالروز رحلت رسول اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) در خوزستان با حضور آیت الله موسوی جزایری و اقشار مختلف مردم برگزار شد

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :