موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/108411 :کد

آژانس توسعه بین‌المللی آمریکا؛

بازسازی موصل چقدر هزینه دارد؟

  ﺳﻪشنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۵ — ۱۱:۰۲
تعداد بازدید : ۱۶۰   
 تحلیل ایران -بازسازی موصل چقدر هزینه دارد؟

آژانس توسعه بین‌المللی آمریکا، هزینه بازسازی و عمران شهر موصل را پس از آزادسازی از اشغال داعش، معادل ۱۹۰ میلیون دلار اعلام کرد.

 

 
آژانس توسعه بین‌المللی آمریکا، هزینه بازسازی و عمران شهر موصل را پس از آزادسازی از اشغال داعش، معادل ۱۹۰ میلیون دلار اعلام کرد.

به گزارش تحلیل ایران، "مایکل نرباس" مدیر فنی آژانس توسعه بین‌المللی آمریکا در یک نشست مطبوعاتی در سفارت آمریکا در بغداد گفت: تحقیقات صورت گرفته نشان می‌دهد که بازسازی موصل به 190 میلیون دلار نیاز دارد و البته این رقم ممکن است تغییر کند.به نوشته "السومریه نیوز"، وی افزود: این هزینه پس از تعیین خسارتهای وارد شده به زیرساخت ها برآورد شده است، همچنین برنامه توسعه سازمان ملل نیز از قصد خود برای کمک به اهالی موصل برای بازسازی مناطق مسکونی خبر داد.

العالم نوشت: مدیر فنی آژانس توسعه بین‌المللی آمریکا خاطرنشان کرد که بازگشت این افراد به مناطقشان پس از پاکسازی مناطق مین گذاری شده و اطمینان از وابستگی های افراد صورت خواهد گرفت که این مساله اندکی زمان می برد و دولت عراق مسئولیت این امر را به عهده دارد.حیدر العبادی نخست‌وزیر عراق 26 مهر ماه گذشته از آغاز عملیات آزادسازی موصل خبر داد و نیروهای عراقی همچنان به پیشروی خود ادامه می دهند.


 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :