موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/108419 :کد

لیبی

لیبی خرید تسلیحات روسی را خواستار شد

  ﺳﻪشنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۵ — ۱۲:۴۲
تعداد بازدید : ۱۳۹   
 تحلیل ایران -لیبی خرید تسلیحات روسی را خواستار شد

فرمانده ارتش ملی لیبی از تصمیم دولت این کشور برای خرید تسلیحات روسی با هدف مبارزه علیه تروریسم خبر داد و گفت که طرابلس علاقه مند به برخورداری از جنگ افزارهای ساخت روسیه است.

فرمانده ارتش ملی لیبی از تصمیم دولت این کشور برای خرید تسلیحات روسی با هدف مبارزه علیه تروریسم خبر داد و گفت که طرابلس علاقه مند به برخورداری از جنگ افزارهای ساخت روسیه است.

 

به گزارش تحلیل ایران، ژنرال خلیفه حفتر روز سه شنبه در دیدار با سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه در مسکو با اشاره به نتایج مذاکرات هیات لیبیایی با مقام های وزارت دفاع این کشور، اظهار کرد: درخواست های لیبی برای خرید تسلیحات روسی اعلام شده است.


خبرگزاری روسیا سگودنیا به نقل از ژنرال حفتر نوشت: در دیدار با مقام های وزارت دفاع روسیه در مورد طیف وسیعی از مسائل نظامی گفت وگو شد.


وی اظهار کرد: تمامی درخواست ها و نیازهای تسلیحاتی ارتش لیبی را در شرایط پیچیده و دشوار کنونی برای مبارزه با تروریسم به طرف روسی اعلام کردیم و امیدوارم در زودترین زمان ممکن بتوانیم گروههای تروریستی را نابود و ریشه کن کنیم.


حفتر همچنین ابراز امیدواری کرد که روابط لیبی و روسیه تحرک تازه ای بیابد و دو کشور همکاری های گسترده ای را از سربگیرند.


وزیر امور خارجه روسیه هم در این دیدار گفت که مسکو خواهان حل و فصل اوضاع لیبی بر مبنای تصمیم های سازمان ملل است.


ایرنا نوشت: ژنرال حفتر فرمانده ارتش ملی لیبی برای انجام دیدار کاری سه روزه در مسکو بسر می برد.رسانه های روسی هدف از این سفر را که روز یکشنبه آغاز شده است، تقویت روابط دو کشور، بررسی اوضاع کنونی لیبی و موضوعات مشترک به منظور تقویت ثبات و همکاری ها اعلام کرده اند.
در دوره حکومت معمر قذافی، طرابلس از خریداران عمده تسلیحات روسی بود و میلیاردها دلار انواع سلاح از روسیه خریداری کرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :