موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/108527 :کد

در مذاکرات مطرح شد؛

عزم روسیه برای اجرای واحد دوم و سوم نیروگاه اتمی بوشهر

  چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۵ — ۱۰:۵۷
تعداد بازدید : ۱۸۳   
 تحلیل ایران -عزم روسیه برای اجرای واحد دوم و سوم نیروگاه اتمی بوشهر

معاون آسیا و اقیانوسیه وزیر امورخارجه کشورمان که برای انجام مذاکره و رایزنی های سیاسی با مسئولین و مقامات روسیه در این کشور به سر می‌برد ، روز گذشته(سه شنبه) با معاون وزیر امور خارجه روسیه ملاقات کرد.

 

معاون آسیا و اقیانوسیه وزیر امورخارجه کشورمان که برای انجام مذاکره و رایزنی های سیاسی با مسئولین و مقامات روسیه در این کشور به سر می‌برد ، روز گذشته(سه شنبه) با معاون وزیر امور خارجه روسیه ملاقات کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران، بخش دیپلماسی رسانه ای سفارت کشورمان در مسکو اعلام کرد:در این ملاقات که با حضور مهدی سنایی سفیر کشورمان در مسکو انجام شد، دو طرف ضمن مروری بر روند رو به رشد روابط و همکاری های دو کشور در حوزه های سیاسی ، اقتصادی ، فرهنگی ، این روند را بسیار مثبت ارزیابی کرده و با اشاره به موافقتنامه ها و یادداشت های تفاهم های امضاء شده در چند سال اخیر بین دو کشور بر لزوم پی گیری جدی و اجرای آنها تاکید کردند.

ایسنا نوشت: طرف روس با  اشاره به رشد 80 درصدی حجم مبادلات دو کشور در 9 ماهه سال جاری میلادی و اینکه این رشد در مقایسه با رشد حجم روابط تجاری و اقتصادی روسیه با کشورهایی نظیر چین ، هند و کشورهای آسه آن بیشتر بوده ، چشم انداز رشد و توسعه روابط تجاری و اقتصادی ایران و روسیه را مثبت ارزیابی کرده و بر عزم طرف روس برای اجرای پروژه های مهم دو کشور از جمله واحد دوم و سوم نیروگاه اتمی بوشهر تاکید کرد.

 رحیم پور هم در این ملاقات با اشاره به موفقیت های ایران و روسیه در همکاری های دوجانبه در حوزه های مختلف سیاسی و اقتصادی و از جمله مشارکت سازنده دو کشور در روند حل و فصل بحران سوریه و از طرفی عزم رهبران ایران و روسیه برای توسعه هرچه بیشتر روابط ، بر این نکته تاکید کرد که روند تحولات سال های اخیر در روابط دوجانبه و از طرفی تحولات بین المللی و منطقه ای نشان می‌دهد که این روابط به سطحی از روابط ویژه ارتقاء یافته و وارد فصل نوینی شده که نیازمند ابتکارات و تمهیدات جدید و رایزنی و هماهنگی بیشتر در سطح مقامات عالیه دو کشور است .

در این دیدار تاکید شد که امضای موافقتنامه ها و ارائه تسهیلات در خصوص روادید سفر برای اتباع دو کشور باعث افزایش تعداد پروازهای مستقیم و رشد قابل ملاحظه توریسم و سفر گردشگران شده است. همچنین در مذاکرات میان معاون آسیا و اقیانوسیه وزیر امورخارجه کشورمان با معاون وزیر امور خارجه روسیه، طرفین مسائل و تحولات منطقه ، مسائل مربوط به افغانستان ، روند مبارزه با تروریسم و افراط گرایی در منطقه ، بالاخص در آسیای مرکزی و قفقاز را مورد بررسی قرار داده و بر لزوم رایزنی بیشتر بین مقامات بلند پایه دو کشور تاکید کردند.
 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :