موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/108593 :کد

در ایروان:

رایزنی سفیر ایران و مقامات ارمنستان

  چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۵ — ۲۱:۴۹
تعداد بازدید : ۲۵۳   
 تحلیل ایران -رایزنی سفیر ایران و مقامات ارمنستان

سفیر فوق العاده و تام الاختیار کشورمان در ایروان به همراه رئیس ستاد کل نانو تکنولوژی جمهوری اسلامی ایران با وزیر آموزش و علوم جمهوری ارمنستان دیدار و گفت‌وگو کردند.

 سفیر فوق العاده و تام الاختیار کشورمان در ایروان به همراه رئیس ستاد کل نانو تکنولوژی جمهوری اسلامی ایران با وزیر آموزش و علوم جمهوری ارمنستان دیدار و گفت‌وگو کردند.

 

به گزارش تحلیل ایران، ایسنا نوشت: لئون مگردیچیان وزیر آموزش و علوم ارمنستان در این دیدار ضمن خیرمقدم گویی به سفیر و اعضای هیات اظهار داشت: روابط با ایران کشور دوست در زمینه آموزش و علوم جنبه اجرایی داشته و چارچوب همکاری گسترش می یابد.به گفته وی اکنون به همکاری های موجود بین دو کشور در زمینه مدارس و دانشگاهی، همکاری‌های علمی بویژه در زمینه فناوری نانو اضافه می‌شود.

لئون مگردیچیان خاطرنشان کرد: دانشمندان ارمنی در زمینه نانو تکنولوزی فعال هستند و پیشنهاد طرف ایرانی جهت همکاری در این زمینه بسیار مهم است و اطمینان دارم در آینده نزدیک پس از مشخص شدن برنامه همکاری، نه تنها در زمینه نانو تکنولوژی بلکه در سایر زمینه های علمی هم همکاری بین دو کشور گسترش خواهد یافت.


سید کاظم سجادی، سفیر کشورمان در ایروان با اشاره به همکاری موجود بین دو کشور پیشنهاد امضای یادداشت همکاری در زمینه علمی را طرح کرد و گفت که قطعا توسعه همکاری در زمینه های آموزش و علوم تحرک جدیدی به تعاملات دو کشور خواهد بخشید.

وزیر آموزش و علوم جمهوری ارمنستان هم بر ضرورت و اهمیت امضای این یادداشت تفاهم تأکید کرد.

سعید سرکار، رییس ستاد ویژه نانو کشورمان هم ضمن ارائه فیلم در مورد فعالیت های انجام گرفته در رابطه با پیشرفت نانو تکنولوژی در ایران در مورد زمینه های همکاری با مدارس اشاره کرد.رییس ستاد ویژه نانو ادامه داد: ایران بعنوان کشوری که جایگاه پیشرو در توسعه این زمینه در منطقه را داشته آمادگی دارد برنامه های مشترکی را از طریق همکاری های متقابل و مفید در زمینه های علمی و آموزشی اجرا کند.


وزیر آموزش و علوم ارمنستان از این ابتکار استقبال و تاکید کرد: ارمنستان عضو وابسته «افق 2020» است و از امکانات وسیعی در امر اجرای برنامه های علمی مشترک با کشور های اروپایی مختلف بهره مند است.در این ملاقات ساموئل هاروتونیان، رئیس کمیته دولتی علوم وزارت آموزش و علوم جمهوری ارمنستان نیز پتانسیل علمی ارمنستان و امکانات همکاری در زمینه های مختلف علمی را ارائه کرد.

سفیر کشورمان در ایروان همچنین در ملاقات دیگری با واهان مارتیروسیان وزیر حمل و نقل، ارتباطات و فناوری های اطلاعات ارمنستان دیدار کرد.وزیر حمل و نقل ، ارتباطات و فناوری های اطلاعات ارمنستان در این دیدار همکاری در زمینه حمل و نقل و ارتباطات با ایران را مهم دانست و اظهار امیدواری کرد که همکاری در زمینه فناوری های اطلاعات هم بین تهران و ایروان گسترش یابد.


رییس ستاد ویژه نانو کشورمان هم که در این دیدار حضور داشت دست آوردهای ایران در زمینه فناوری نانو و چارچوب فعالیت را به طور مفصل ارائه و تأکید کرد که بین ارمنستان و ایران می تواند همکاری جدی در این زمینه شکل بگیرد.واهام مارتیروسیان ضمن استقبال از پیشنهاد همکاری گفت: احداث شهر مهندسی در ارمنستان برنامه ریزی می شود و سازمان های بین المللی که در زمینه فناوری موفقیت داشته اند، در آن حضور خواهند داشت.در این ملاقات امکانات همکاری در زمینه فناوری نانو و فناوری اطلاعات و همچنین مسائل مرتبط با گسترش همکاری های دوجانبه در زمینه حمل و نقل و ارتباطات هم مورد بررسی قرار گرفت.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :