موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/108618 :کد

مرکز اطلاع رسانی فلسطین:

درگیری دهها فلسطینی با نظامیان صهیونیست

  پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۵ — ۰۷:۳۶
تعداد بازدید : ۲۲۳   
 تحلیل ایران -درگیری دهها فلسطینی با نظامیان صهیونیست

پنجاه فلسطینی در درگیری با نظامیان اشغالگر در منطقه «ابودیس» واقع در شرق قدس اشغالی زخمی شدند.

 پنجاه فلسطینی در درگیری با نظامیان اشغالگر در منطقه «ابودیس» واقع در شرق قدس اشغالی زخمی شدند.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، ده ها جوان فلسطینی روز چهارشنبه در درگیری با نظامیان صهیونیست در منطقه «ابودیس» واقع در شرق قدس اشغالی زخمی شدند.

 

منابع محلی اعلام کردند که در پی درگیری های شدید بین فلسطینی ها و نیروهای اشغالگر در اطراف و داخل کوی دانشگاه قدس نظامیان صهیونیست به صورت گسترده از بمب های گازی و گلوله های پلاستیکی استفاده کردند.شاهدان عینی از دچار شدن ده ها جوان فلسطینی به حالت خفگی در پی استنشاق گازهای سمی خبر دادند.در همین حال جمعیت هلال احمر فلسطین اعلام کرد که عوامل این جمعیت ۱۰ زخمی توسط گلوله های پلاستیکی و ۳۹ مورد را که به دلیل استنشاق گاز اشک آور در درگیری های ابودیس دچار حالت خفگی شده بودند درمان کردند.


یک جوان فلسطینی نیز در این درگیری ها دچار سوختگی گردید. منطقه ابودیس و اطراف دانشگاه قدس غالبا شاهد درگیری بین نیروهای اشغالگر و دانش آموزان و دانشجویان است.از زمان آغاز انتفاضه قدس در ماه اکتبر ۲۰۱۵ روستاها و مناطق قدس اشغالی و حومه آن شاهد درگیری های روزانه با نظامیان اشغالگر است. در این مدت بیش از ۲۶۰ فلسطینی توسط نظامیان اشغالگر به شهادت رسیده و صدها فلسطینی نیز زخمی شده اند.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :