موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/108633 :کد

سخنگوی وزارت دفاع چین:

تکذیب حضور نظامی چین در خاک افغانستان

  پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۵ — ۱۰:۴۴
تعداد بازدید : ۲۶۳   
 تحلیل ایران -تکذیب حضور نظامی چین در خاک افغانستان

سخنگوی وزارت دفاع چین در واکنش به اخبار چندی قبل رسانه‌های هندی اعلام کرد که گشت‌های مرزی چین در خاک افغانستان نادرست است.

سخنگوی وزارت دفاع چین در واکنش به اخبار چندی قبل رسانه‌های هندی اعلام کرد که گشت‌های مرزی چین در خاک افغانستان نادرست است.


به گزارش تحلیل ایران، تسنیم نوشت: «یانگ یو جون» سخنگوی وزارت دفاع چین اظهارداشت که نیروهای نظامی این کشور با افغانستان تامین امنیت مرزهای مشترک را به عهده دارند.وی افزود: اخبار منتشر شده از حضور گشت‌های نظامی چین در خاک افغانستان صحت ندارد.


اوایل ماه نوامبر رسانه‌ هندی «ویونیوز» به نقل از مقامات افغان نوشته بود که گشت‌های نظامی چین در مناطقی از بدخشان حضور دارند.به گزارش خبرگزاری رویترز، سخنگوی وزارت دفاع چین این اظهارات را رد کرده است.یانگ یو جون گفت که نیروهای امنیتی چین و افغانستان در سال‎های اخیر بر اساس توافق و همکاری دوجانبه جهت تامین امنیت مرزهای مشترک عملیات انجام می‌دهند.


از سوی دیگر معاون عملیاتی فرماندهی پلیس بدخشان به رادیو آزادی گفته است که جنگجویان «اویغور» در مرزهای مشترک افغانستان و چین فعال هستند اما نیروهای نظامی خارجی در داخل کشورش حضور ندارند.تصاویر منتشر شده رسانه هندی از حضور نیروهای چین در خاک افغانستان را در ادامه مشاهده می‌کنید.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :