موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/108642 :کد

محاصره غزه

ادامه محاصره غزه و زندگی یک و نیم میلیون فلسطینی در گرو کمک ها

  پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۵ — ۱۲:۵۹
تعداد بازدید : ۲۱۶   
 تحلیل ایران -ادامه محاصره غزه و زندگی یک و نیم میلیون فلسطینی در گرو کمک ها

«جمال الخضری» نماینده مجلس قانونگذاری فلسطین با بیان اینکه زندگی یک و نیم میلیون فلسطینی ساکن نوار غزه در گرو کمک ها است، هشدار داد .

«جمال الخضری» نماینده مجلس قانونگذاری فلسطین با بیان اینکه زندگی یک و نیم میلیون فلسطینی ساکن نوار غزه در گرو کمک ها است، هشدار داد که اهالی غزه به دلیل محاصره ظالمانه ده سال گذشته غزه توسط رژیم صهیونیستی، در وضعیت خطرناکی بسر می برند.

 

به گزارش تحلیل ایران، رئیس کمیته مردمی مقابله با محاصره غزه گفت که هر روز به میزان فقر و بیکاری در غزه افزوده می شود و حدود80 درصد اهالی غزه زیرخطر فقر هستند.


وی خاطرنشان کرد: یک میلیون آواره فلسطینی از کمک های آژانس امدادرسانی و کاریابی پناهجویان فلسطینی وابسته به سازمان ملل متحد( اونروا) وحدود نیم میلیون نفر دیگر از کمک دیگر موسسه ها و مرکز امداد رسانی فعال در امور اجتماعی، استفاده می کنند.


الخضری با تاکید به اینکه محاصره نوارغزه توسط رژیم صهیونیستی با قوانین و عرف بین الملل در تضاد است، تصریح کرد: رژیم صهیونیستی همه گذرگاه های غزه را مسدود کرده است به جز گذرگاه «کرم ابوسالم» که آن هم به صورت محدود باز می شود.


عضو مجلس قانونگذاری فلسطین گفت:رژیم صهیونیستی علاوه بر محاصره هوایی ، دریایی و زمینی نوار غزه، واردات و صادرات به غزه و نیز رفت و آمد افراد را کنترل می کند و شرط و شروطی برای آن وضع کرده است.


رئیس کمیته مردمی مقابله با محاصره غزه افزود: رژیم صهیونیستی مسئول بحرانی شدن اوضاع انسانی در نوار غزه و بالا رفتن وحشتناک آمار فقر و بیکاری و ضربه خوردن به اقتصاد ملی فلسطین است.


وی با بیان اینکه« برای رفع کامل محاصره غزه باید راهکارهای اعلام شده از سوی تشکیلات خودگردان فلسطین اجرا شود»، خاطرنشان کرد که بر این اساس همه گذرگاه ها باید برای صادارات و واردات همه نوع کالا به ویژه مواد ساختمانی و مواد خام گشوده شوند و لیست های ممنوعه از بین بروند.


ایرنا نوشت: الخضری تاکید کرد که گذرگاههای امن باید بین نوار غزه و کرانه باختری گشوده شوند و بازسازی ها ، از سرگیری فعالیت فرودگاه بین المللی غزه ، پایان محاصره دریایی و آغاز بارگیری کالاها از بندرغزه در دستور کار قرار گیرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :