موضوعات ‌مرتبط: سیاسی دولت

a/108693 :کد

با اشاره به گفت‌وگوی پوتین و روحانی

ابوطالبی: توافق قدرت‌های بزرگ تحول‌آفرین است

  پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۵ — ۱۹:۱۴
تعداد بازدید : ۱۹۰   
 تحلیل ایران -ابوطالبی: توافق قدرت‌های بزرگ تحول‌آفرین است

معاون سیاسی دفتر رئیس‌جمهور خبر داد که پوتین بزودی و در راستایگامی بلند در هماهنگی سیاسی-امنیتی منطقه، نماینده‌ای ویژه به تهران خواهدفرستاد.

معاون سیاسی دفتر رئیس‌جمهور خبر داد که پوتین بزودی و در راستایگامی بلند در هماهنگی سیاسی-امنیتی منطقه، نماینده‌ای ویژه به تهران خواهدفرستاد.

 

به گزارش تحلیل ایران، جمید ابوطالبی در توییتر خود نوشته است: گفت‌وگوی مفصل تلفنی دکترروحانی وپوتین، یک روزپیش ازاجلاس اوپک، نشان داد زمانی که قدرت‌های بزرگ توافق می‌کنند، می‌توان شاهدتحولات بزرگی بود:

 

اولین نماداین تحول دراجلاس اوپک روی افتاد، وایران و روسیه توانستند با توافق منصفانه برمیزان تولید، و رضایت اعضا، گام بلندی در بازار نفت بردارند.


* دومین تحول درزمینه حل و فصل معضلات منطقه‌ای خواهدبود ،ازعراق و سوریه تا یمن؛ ایران و روسیه مصمم‌اند پیش از آن‌که واقعا دیر شود منطقه را سامان دهند؛ لذا پس از سفر اخیر وزیر خارجه و مقامات امنیتی ترکیه، پوتین هم به زودی نماینده‌ای ویژه به تهران خواهدفرستاد؛ گامی بلند در هماهنگی سیاسی-امنیتی منطقه.


* اما سومین تحول می‌بایست در سیاست وامنیت درخلیج فارس صورت پذیرد؛ که درایت دراجلاس هفته آینده کشورهای جنوب خلیج فارس،می‌تواند راهگشای آن باشد؛ اجلاس می‌تواندپس ازتوافق نفتی،گام بعدی را در عرصه سیاسی با پذیرش اصل گفت‌وگو، دیپلماسی دوجانبه، و اعزام هیئت بردارد؛ این واقع‌بینی مبارکی خواهدبود.


ایسنا نوشت:عربستان هم پس ازتوافق اوپک،چنانچه دراین اجلاس تصمیم بگیرندمسلمان‌کشی خاتمه یابد، می‌تواند در مسیر تفاهم کلان گام بردارد؛آنان خوشامد خواهند شنید.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :