موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بین الملل

a/108698 :کد

هند، چین و ژاپن

هند، چین و ژاپن مقاصد سومین سفر ظریف و مدیران ۴۵ شرکت ایرانی

  پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۵ — ۱۹:۵۵
تعداد بازدید : ۲۶۶   
 تحلیل ایران -هند، چین و ژاپن مقاصد سومین سفر ظریف و مدیران ۴۵ شرکت ایرانی

اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران اعلام کرد: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته در سفر وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران به هند، چین و ژاپن، مدیران ۴۵ شرکت ایرانی از بخش خصوصی وی را همراهی می کنند

اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران اعلام کرد: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته در سفر وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران به هند، چین و ژاپن، مدیران 45 شرکت ایرانی از بخش خصوصی وی را همراهی می کنند.

 

به گزارش تحلیل ایران  از اعلام روز پنجشنبه پایگاه خبری اتاق ایران، قرار است محمد جواد ظریف از روز شنبه 13 آذر ماه، سفر دوره ای خود را به کشورهای مزبور آغاز کند که هیات اقتصادی از اتاق ایران وی را همراهی می کند.


بنابراین گزارش، سرپرستی هیات اقتصادی برعهده غلامحسین شافعی رییس اتاق ایران است و نمایندگانی از بخش های مختلف صنعتی، معدنی، تجاری، کشاورزی در قالب یک تیم 45 نفره در این سفر حضور دارند.


قرار است در سه کشور یادشده، همایش تجاری مشترک میان تجار ایرانی و فعالان اقتصادی هند، چین و ژاپن برگزار شود و دیدارهای رو در رو نیز در دستور کار هیات اقتصادی اتاق ایران است.


پیش از این ظریف در سفر به اروپا و آمریکای لاتین، هیات اقتصادی از فعالان بخش خصوصی را همراه خود داشت و آنها با طرف های خود در زمینه همکاری های دو جانبه رایزنی کردند.


 صادرات غیرنفتی ایران در هشت ماهه امسال به رقم 28 میلیارد و 117 میلیون دلار رسید که در مدت مشابه پارسال 26 میلیارد و 590 میلیون دلار بود.


همچنین واردات کشور به 27 میلیارد و 383 میلیون دلار رسید که در همسنجی با پارسال 94 صدم درصد(0.94 درصد) افزایش نشان می دهد.


برپایه این آمار، تراز تجاری جمهوری اسلامی ایران در هشت ماهه امسال همچنان مثبت بود و عملکردی بهتر از مهر ماه ثبت شد.


وزیر امور خارجه کشورمان خردادماه امسال به همراه هیات 60 نفره سیاسی و اقتصادی به چهار کشور اروپایی لهستان، فنلاند، سوئد و لتونی سفر کرد.


توسعه مناسبات و روابط سیاسی،اقتصادی و پارلمانی در دوران جدید پس از اجرای برجام، محور مذاکرات و دیدارهای ظریف با مقام های سیاسی این کشورها در شمال و شرق این قاره بود.


ایرنا نوشت: همچنین ظریف در سفر 6 روزه خود در مرداد ماه امسال که نخستین مسافرت وزیر خارجه دولت یازدهم به آمریکای لاتین محسوب شد، هیأتی متشکل از 120 نفر از تجار، بازرگانان و فعالان اقتصادی بخش های خصوصی و دولتی را همراه داشت و از کشورهای کوبا، نیکاراگوئه، اکوادور، شیلی، بولیوی و ونزوئلا بازدید و راه های توسعه همکاری ها در زمینه های مختلف را بررسی کرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :