موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/108725 :کد

نشریه آمریکایی «فارین افرز»:

توافق آمریکا با روسیه و ایران حول سوریه

  جمعه ۱۲ آذر ۱۳۹۵ — ۰۶:۳۵
تعداد بازدید : ۱۸۷   
 تحلیل ایران -توافق آمریکا با روسیه و ایران حول سوریه

توافق دولت بعدی آمریکا با ایران و روسیه برای پایان دادن به بحران سوریه، می‌تواند اهرم فشاری به ایالات متحده درخصوص سرنوشت «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه بدهد.

یک نشریه آمریکایی معتقد است توافق دولت بعدی آمریکا با ایران و روسیه برای پایان دادن به بحران سوریه، می‌تواند اهرم فشاری به ایالات متحده درخصوص سرنوشت «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه بدهد.


به گزارش تحلیل ایران به نقل از فارس، نشریه آمریکایی «فارین افرز» در یادداشتی به بررسی وضعیت ایران، سوریه و «بشار اسد» رئیس جمهور این کشور در دوره حضور «دونالد ترامپ» در ریاست جمهوری آمریکا پرداخته و نوشت: با اینکه سیاست ترامپ درباره سرنوشت اسد هنوز معلوم نیست اما اگر ترامپ بخواهد با روسیه و ایران برسر سوریه توافق کند، اهرم فشاری در این زمینه پیدا خواهد کرد.


در ابتدای این یادداشت با اشاره به اینکه تفکر ضد آمریکایی بخش جدانشدنی دیدگاه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی می‌باشد، آمده است: آنها امیدوارند در دوره ریاست جمهوری ترامپ، آمریکا به دست خودش، از خاورمیانه جدا شود.سوال اول درباره سرنوشت اسد در این دوره است. اگر ترامپ تصمیم به توافقی با روسیه و ایران برسر سوریه بگیرد، اهرم فشار بیشتری درباره این سوال پیدا خواهد کرد.فارین افرز ادامه می‌دهد: سیاست ترامپ در قبال سوریه هنوز نامشخص است اما آنگونه که اسد در 14 نوامبر گفته بود، شاید او یک متحد طبیعی برای سوریه درنبرد با تروریسم باشد. این مسئله ترامپ در جناح ایران و روسیه برای حفظ کردن دولت اسد قرار می‌دهد...این مسئله می‌تواند منجر به توافق آمریکا با روسیه و ایران برای پایان دادن به جنگ سوریه باشد. اگر چنین شود، نتیجه حفظ دولت اسد خواهد بود.


این نشریه آمریکایی با اشاره به صحبت‌های یکی از فرماندهان سپاه می‌نویسد: اگر حمایت‌های تسلیحاتی ایران از حزب‌الله در لبنان نبود، اسرائیل مدت‌ها قبل تاسیسات هسته‌ای بوشهر و فردو را بمباران کرده بود.فارین افرز در پایان تاکید می‌کند: در صورتی که ترامپ بخواهد با روسیه و ایران درباره سوریه همکاری کند، درجه تعهد تهران به اسد حیاتی خواهد شد. برای بسیاری در ایران، کنار رفتن اسد از قدرت قابل مذاکره نیست. سرنوشت اسد شاید به معنای تفاوت یک راه حل سیاسی با تداوم جنگ در سوریه باشد. ترامپ زمانی که به توافق با مسکو و تهران فکر می‌کند، نباید از این مسئله غافل شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :