موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی آب و هوا

a/108821 :کد

هواشناسی؛

بارش باران و برف در استان ها + نقشه

  شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۵ — ۱۰:۲۱
تعداد بازدید : ۳۵۸   
 تحلیل ایران -بارش باران و برف در استان ها + نقشه

امروز در ابتدای صبح بارش پراکنده باران و برف در شمال غرب و رگبار باران در برخی نقاط همراه با رعد و برق در برخی استان ها پیش بینی می شود.


امروز در ابتدای صبح بارش پراکنده باران و برف در شمال غرب و رگبار باران در برخی نقاط همراه با رعد و برق در برخی استان ها پیش بینی می شود.

 

به گزارش تحلیل ایران، با توجه به تحلیل آخرین اطلاعات دریافتی با عبور سریع یک موج باران زا از کشور در ابتدای صبح بارش پراکنده باران و برف در شمال غرب و رگبار باران در برخی نقاط همراه با رعد و برق در استانهای جنوب غرب و جنوب  شامل خوزستان، شمال بوشهر، شمال غرب فارس، چهارمحال وبختیاری و کهکیلویه و بویر احمد پیش بینی می شود لازم به ذکر است این شرایط بعد از ظهر این روز خاتمه می یابد.

باشگاه خبرنگاران نوشت: همچنین هوای نسبتا گرم دراستان گیلان در روز شنبه نیز باقی خواهد ماند و از بعد ازظهر روند کاهش دما دراین استان آغاز می شود که تا اواسط هفته ادامه می یابد. روز یکشنبه شب رگبار موقت باران در جنوب غرب انتظار می رود و در سایر نقاط در این روز بارندگی پیش بینی نمی شود. روز دوشنبه بارش پراکنده در استانهای واقع در زاگرس مرکزی رخ می دهد. کبری رفیعی  کارشناس هواشناسی در تشریح آب وهوای کشور گفت:  امروز قم با دمای 1 درجه سرد ترین استان و بندر عباس با 30 درجه گرم ترین استان کشور بوده است.

وی گفت: با توجه به عبور سریع موج باران زا انتظار بارش باران و برف در جنوب غرب و شمال غرب کشور داریم و همچنین در استان های خوزستان ، شمال بوشهر ، شمال غرب فارس ، چهار محال و بختیاری و کهگلویه وبویر احمد شاهد  رگبار و رعد و برق خواهیم بود.رفیعی اظهار داشت : گرمای هوا در استان گیلان تا بعد از ظهر امروز ادامه دارد و از آن پس شاهد کاهش دما در این استان خواهیم بود.این کارشناس هواشناسی در پایان دمای هوای امروز تهران را در گرم ترین ساعات 15 درجه سانتی گراد اعلام کرد.

 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :