موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/108845 :کد

روسیه

روسیه: یمن در آستانه بروز فاجعه انسانی است

  شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۵ — ۱۲:۰۰
تعداد بازدید : ۲۶۷   
 تحلیل ایران -روسیه: یمن در آستانه بروز فاجعه انسانی است

روسیه با تاکید بر اینکه مذاکرات پایان مناقشه در یمن باید بین تمامی طرف ها و براساس قطعنامه های شورای امنیت هر چه زودتر از سرگرفته شود، اعلام کرد: یمن در شرایط نزدیک به فاجعه انسانی قرار گرفته است و با

روسیه با تاکید بر اینکه مذاکرات پایان مناقشه در یمن باید بین تمامی طرف ها و براساس قطعنامه های شورای امنیت هر چه زودتر از سرگرفته شود، اعلام کرد: یمن در شرایط نزدیک به فاجعه انسانی قرار گرفته است و باید مانع بروز آن شد.

 

به گزارش تحلیل ایران ، ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت خارجه روسیه با اعلام این موضوع، گفت: از طرف های درگیر در مناقشه یمن دعوت می کنیم، خشونت ها را متوقف کرده و از ادامه جنگ و خونریزی پرهیز کنند.


پایگاه خبری وزارت خارجه روسیه روز شنبه نوشت که زاخارووا بر ضرورت ازسرگیری مذاکرات یمن برای دستیابی به راه حل سیاسی جامع و پایدار بحران این کشور بر مبنای قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل تاکید کرد.


سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت: طرف های یمنی از انجام هر گونه اقدام که مانع دستیابی به توافق لازم برای ازسرگیری روند حل و فصل سیاسی شود، بپرهیزند.


وی همچنین با اشاره به وضعیت بسیار ناگوار انسانی یمن در دو سال گذشته، گفت: بر اساس اطلاعات سازمان ملل بیش از 10 هزار یمنی جان خود را از دست داده اند و وضعیت کنونی نزدیک به بروز فاجعه انسانی است.


سخنگوی وزارت خارجه روسیه ادامه داد: بخش عمده زیرساخت های یمن نابود شده و مردم در آستانه گرسنگی و شیوع بیماری های عفونی قرار دارند و تمامی تلاش های میانجی گران بین المللی برای ازسرگیری مذاکرات بی نتیجه مانده است.


وی همچنین گفت: در این شرایط بر اساس اطلاعات موجود، جنبش انصارالله و طرفداران علی عبدالله صالح رئیس جمهوری پیشین یمن در مناطق تحت کنترل خود از جمله صنعا پایتخت این کشور دولت نجات ملی تشکیل داده اند.


زاخارووا در پایان افزود: بنا به اظهارات مقام های این دولت، وضعیت بسیار دشوار یمن پیامد عملیات نظامی عربستان و ائتلاف وابسته و نیز لزوم برقراری نظم و سامان بخشی به جامعه در برابر حمله ها، آنها را مجبور به این اقدام کرده است.


ایرنا نوشت: رژیم سعودی و ائتلاف وابسته از فروردین ماه سال گذشته با حمایت گسترده تسلیحاتی، سیاسی و رسانه ای آمریکا و غرب و سکوت کامل سازمان ملل به ویژه بان کی مون، یمن را با هدف شکست انقلاب مردمی زیر شدیدترین بمباران های شبانه روزی قرار داده است که تاکنون سبب کشته شدن حدود 10 هزار نفر به ویژه از زنان و کودکان، آوارگی میلیون ها نفر و همچنین ویرانی شهرهای مختلف شده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :