موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/108851 :کد

جمعیت 'فرزندان سودان'

جمعیت 'فرزندان سودان' تشکیل دولت نجات ملی یمن را تبریک گفت

  شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۵ — ۱۳:۳۹
تعداد بازدید : ۱۵۹   
 تحلیل ایران -جمعیت 'فرزندان سودان' تشکیل دولت نجات ملی یمن را تبریک گفت

جمعیت 'فرزندان سودان در یمن' تشکیل دولت نجات ملی و فرا رسیدن چهل ونهمین سالگرد روز استقلال یمن را به مردم ،رهبران سیاسی وهمه نیروهای ملی این کشور تبریک گفت.

جمعیت 'فرزندان سودان در یمن' تشکیل دولت نجات ملی و فرا رسیدن چهل ونهمین سالگرد روز استقلال یمن را به مردم ،رهبران سیاسی وهمه نیروهای ملی این کشور تبریک گفت.

 

به گزارش تحلیل ایران،  جمعیت فرزندان سودان با صدور بیانیه ای ضمن اعلام مخالفت خود با تجاوز نظامی عربستان به یمن٬ به نمایندگی از مردم سودان، فرا رسیدن چهل ونهمین سالگرد روز استقلال یمن وتشکیل دولت نجات ملی را که دستاوردی بی سابقه در تاریخ عربی جدید است٬ تبریک گفت.


جمعیت مذکور تشکیل دولت نجات ملی را تصمیمی یمنی و مردمی، بدون مداخله خارجی و سفارش بیگانگان ،فشارها ، شرط ها ودیکته ها آن ها دانسته و آن را نقطه عطف تاریخی در یمن وکشورهای عربی در راه آزادی و رهایی از سرسپردگی خواند.


جمعیت فرزندان سودان با تبریک به مردم یمن به دلیل پایداری تاریخی آن در مقابله با متجاوزان و وحدت اجتماعی برای برای رفع خلأ سیاسی تاکید کرد ٬به جز تصمیم مردم یمن هیچ چیز مشروعیت ندارد.


این بیانیه ضمن تبریک به مردم یمن به خاطر برداشتن این گام بزرگ ( تشکیل دولت نجات ملی) اعلام کرد روز 28 نوامبر ( 8 آذر) روز آزادی از تصمیم عربی ورهایی یافتن از سرسپردگی هاست.
شیخ طیب البشیر رئیس جمعیت فرزندان سودان در یمن پیش از این نیز موضع ثابت ومخالف خود را با تجاوز عربستان به یمن اعلام کرده وخواستار توقف فوری این تجاوز شده بود.


این جمعیت ضمن درخواست برای مجازات عاملان جنایات جنگی در یمن٬ بارها مخالفت خود را با محاصره ظالمانه مردم یمن را اعلام کرده است.


جمعیت فرزندان یمن با محکوم کردن مشارکت دولت خارطوم در ائتلاف تجاوز به یمن٬ اعلام کرد٬ عمر البشیر فقط نماینده خودش است وفرزندان سودان به مجازات دولت برای مشارکت در این جنایت پایبند هستند ویمن را در مقابله با متجاوزان تنها نخواهند گذاشت.


جمعیت فرزندان سودان جمعیتی مدنی ومخالف سیاست های دولت خارطوم است که نسبت به مشارکت سودان در ائتلاف تجاوز به یمن وکشتار مردم این کشور اعتراض دارد.


عربستان همراه با چند کشور دیگر از ششم فروردین سال گذشته اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی ،دریایی و هوایی این کشور کرد تا عبدربه منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی یمن را به قدرت بازگرداند .

 

ایرنا نوشت: این تجاوز نظامی تاکنون نتیجه ای جز کشتار بیش از 10هزار یمنی و زخمی شدن ده ها هزار تن دیگر و همچنین آواره شدن میلیون ها یمنی و ویرانی زیرساخت های این کشور نداشته است.

                               

سودان     سیاسی     یمن     سودان     عربی    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :