موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رصد سیاسی

a/108854 :کد

تحریم های ضدایرانی آمریکا

بازتاب تمدید تحریم های ضدایرانی آمریکا در رسانه های آسیا

  شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۵ — ۱۴:۱۷
تعداد بازدید : ۱۷۹   
 تحلیل ایران -بازتاب تمدید تحریم های ضدایرانی آمریکا در رسانه های آسیا

تمدید تحریم ها ضد ایرانی توسط سنای آمریکا برای یک دوره ۱۰ ساله دیگر روز شنبه در برخی از رسانه های منطقه جنوب شرق آسیا بازتاب داشت.

تمدید تحریم ها ضد ایرانی توسط سنای آمریکا برای یک دوره 10 ساله دیگر روز شنبه در برخی از رسانه های منطقه جنوب شرق آسیا بازتاب داشت.

 

به گزارش تحلیل ایران  روزنامه 'استار' مالزی با انعکاس اخبار تمدید این تحریم ها نوشت: ایران هشدار داد به اقدام سنای آمریکا به منظور تمدید 10 ساله قانون تحریم های ایران (ایسا) پاسخ می دهد.


این روزنامه به نقل از 'علی اکبر صالحی' رئیس سازمان انرژی اتمی، نوشت: ما شرایط را به دقت زیرنظر داریم و اگر آنها قانون تحریم ها علیه ایران را اجرایی کنند، ایران نیز اقدامات مقتضی را در دستور کار قرار می دهد.


براساس گزارش این روزنامه، قانون تحریم های ایران در سال 1996 با هدف مجازات سرمایه گذاری صنعت انرژی ایران و بازداشتن تهران از پیگیری برای دستیابی به سلاح هسته ای تصویب شد.


روزنامه مالزیایی 'سان دیلی' نیز در بخش اخبار جهان خود به بازتاب خبرهای واکنش ایران به اقدام مجلس سنای آمریکا در مورد تمدید این تحریم ها پرداخت و نوشت: ایران تصمیم آمریکا را نقض آشکار توافق هسته ای سال گذشته دانست.


این روزنامه همچنین نوشت: ایران وعده داده است در قبال این اقدام واکنش 'مناسب' از خود نشان می دهد.


به نوشته 'سان دیلی'، انتظار می رود 'باراک اوباما' رئیس جمهوری آمریکا تمدید تحریم ها علیه ایران را امضا کند.


این روزنامه همچنین نوشت: آیت الله خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران ماه گذشته اعلام کرده بود طرح تحریم ها نقض توافق هسته ای است و هشدار داده بود ایران در مقابل آن واکنش نشان می دهد.


شبکه خبر آسیا وابسته به سنگاپور نیز با تیتری تحت عنوان 'ایران می گوید قانون تحریم ها نشان دهنده غیرقابل اعتماد بودن آمریکا است' به نقل از 'محمد جواد ظریف' وزیر امور خارجه ایران، نوشت: رای سنای آمریکا به تمدید 10 ساله تحریم ها به جهان نشان می دهد که به واشینگتن در قبال تعهدات خود نمی توان اعتماد کرد.


بر اساس این گزارش، 'مقامات رسمی آمریکا اعلام کرده اند تمدید قانون تحریم ها، توافق هسته ای را نقض نمی کند، بلکه امکان اقدام سریع در صورتی که ایران بر خلاف توافق هسته ای اقدام کند را به وجود می آورد.'


روزنامه 'نیوزیلند هرالد' نیز نوشت که مقامات ایرانی تمدید تحریم های آمریکا را نقض توافق هسته ای بین ایران و 6 قدرت جهان می دانند که سال گذشته پس از دستیابی به توافق هسته ای، تحریم های بین المللی متنوعی را در برابر برخی از تعهدات ایران در قبال برنامه هسته ای لغو کردند.


ایرنا نوشت: به نوشته این روزنامه نیوزیلندی، مقامات ایرانی تمدید تحریم ها را در صورتی که با امضاء 'باراک اوباما' رئیس جمهوری آمریکا به مرحله عملیاتی برسد، نقض برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) می دانند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :