موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رصد سیاسی

a/108865 :کد

دکتر ولایتی

ولایتی: نماینده پوتین حامل پیام مهمی برای جمهوری اسلامی است

  شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۵ — ۱۶:۱۸
تعداد بازدید : ۱۸۵   
 تحلیل ایران -ولایتی: نماینده پوتین حامل پیام مهمی برای جمهوری اسلامی است

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل، با اشاره به سفر نماینده پوتین در امور سوریه به ایران، گفت: وی حامل پیام مهمی برای جمهوری اسلامی است.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل، با اشاره به سفر نماینده پوتین در امور سوریه به ایران، گفت: وی حامل پیام مهمی برای جمهوری اسلامی است.

 

به گزارش تحلیل ایران ، علی اکبر ولایتی عصر امروز در دیدار با لاورنتیف نماینده ویژه پوتین رئیس جمهور روسیه در امور خاورمیانه اظهار داشت: نماینده آقای پوتین سفر فوری و مهمی به ایران داشت و حامل پیام مهمی برای جمهوری اسلامی ایران بود و بعد از ملاقات با رئیس جمهور، با بنده ملاقات کرد.


وی گفت: از زمانی که الکساندر بالاورنتیف به عنوان نماینده پوتین در مسائل سوریه انتخاب شد، این چهارمین بار است که با من ملاقات دارد؛ در این دیدار روابط رو به رشد و توسعه ایران و روسیه مورد گفتگو قرار گرفت.


ولایتی افزود: روابط دو کشور راهبردی است و هر روز بیشتر از گذشته توسعه و تعمیق می یابد و در حوزه های مختلف سیاسی، اقتصادی منطقه ای و بین المللی و دفاعی در حال شکل گیری و پیشرفت است.


مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل ادامه داد: آنهایی که در رابطه با سوریه طراحی کرده اند (آمریکا و رژیم صهیونیستی) و عوامل و مزدوران منطقه ای بنا داشتند که بشار اسد را که رئیس جمهور قانونی سوریه است، ساقط کنند و سوریه را به نفع صهیونیست ها در منطقه تجزیه کنند. آنها تصور می کردند این اقدامات ظرف چند هفته انجام خواهد شد اما با استقامت مردم سوریه و تدبیر و رشادتی که بشار اسد نشان داد و کمک های جمهوری اسلامی ایران،حزب الله و مجموعه اعضای تشکیل دهنده زنجیره مقاومت،  الان بیش از پنج سال است که دولت و مردم سوریه به عنوان یک حلقه مهم و اساسی از کشور خود محافظت کردند.


وی تاکید کرد: هر روز شاهد پیشرفت بهتری هستیم و باید این مژده را به شما بدهم که همین یکی دو روز اخیر پیشرفت قابل ملاحظه ای صورت گرفته است و براساس گزارش هایی که یکی از افراد نظامی همراه گروه آقای لاورانتیف در ابتدای نشست امروز ارائه داد نیروهای سوریه و متحدینشان از سمت غرب به شرق حلب حدود ۱۶۰۰ متر پیش روی کردند و این میزان در مقابله با تراکم نیروهای معارض و تروریست ها اقدامی بسیار مهم محسوب می شود.


مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل تصریح کرد: دولت و ملت سوریه و متحدینشان در حال پیروزی نهایی شهر حلب که اقدامی بسیار مهم است قرار دارند و امیدواریم روزی شاهد آن باشیم که کل سوریه از اشغال تروریست ها آزاد شود.


وی خاطرنشان کرد: دو طرف ایرانی و روسی با یکدیگر توافق داشتند که باید از حکومت قانونی سوریه حمایت کنیم و هر دو توافق داشتیم از تمامیت ارضی سوری ها باید حمایت شود و نباید اجازه داد تروریست ها بتوانند کار غیرقانونی و ضد انسانی خود در سوریه را ادامه دهند.


مهر نوشت : ولایتی تصریح کرد تمام اجلاس هایی که در نقاط مختلف انجام می شود ناشی از اقتدار نیروهای سوریه و متحدین آنها در حلب و سوریه است و این اضطراب تروریست ها و حامیان آنها را در منطقه به دنبال خواهد داشت و ما به همکاری خود با روسیه در حوزه دو جانبه ادامه خواهیم داد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :