موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رصد سیاسی

a/108866 :کد

برجام

مایکل جونز:حق با رهبر ایران است تمدید تحریم‌ها نقض برجام است

  شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۵ — ۱۶:۲۴
تعداد بازدید : ۲۳۶   
 تحلیل ایران -مایکل جونز:حق با رهبر ایران است تمدید تحریم‌ها نقض برجام است

یک تحلیلگر آمریکایی مسائل سیاسی معتقد است که اظهارات مقام معظم رهبری مبنی بر نقض توافق هسته‌ای میان ایران و قدرتهای جهانی درصورت تمدید تحریم‌های ضدایرانی کاملاً صحیح بوده است.

یک تحلیلگر آمریکایی مسائل سیاسی معتقد است که اظهارات مقام معظم رهبری مبنی بر نقض توافق هسته‌ای میان ایران و قدرتهای جهانی درصورت تمدید تحریم‌های ضدایرانی کاملاً صحیح بوده است.

 

به گزارش تحلیل ایران مایکل جونز، تحلیلگر سیاسی آمریکایی از ایالت ایندیانا به موضوع تصویب تحریم‌های ضدایرانی و عوامل مؤثر در این اقدام پرداخت.


وی در پاسخ به سؤالی درباره تصویب تمدید 10ساله تحریم‌های ایران از سوی سنا و ادعای مقامات آمریکا مبنی بر عدم نقض توافق هسته‌ای به‌واسطه این اقدام و همچنین اقدامات بعدی مجلس نمایندگان و سنای آمریکا پس از به قدرت رسیدن دونالد ترامپ جمهوری‌خواه گفت: پیش از هر چیز باید به این مسئله اشاره کرد که مجلس نمایندگان درحال حاضر در کنترل جمهوری‌خواهان نیست. کنگره توسط لابی اسرائیل اداره می‌شود و همین مسئله علت اصلی رأی مثبت به تمدید تحریم‌ها علیه ایران بود. این اقدام نقض صریح توافق هسته‌ای است و به این معنی است که آمریکا برای اعمال چنین تحریم‌هایی در دنیا تنهاست و این اقدامات مؤثر نخواهد بود. کشورهای دیگر برای تجارت با ایران وارد عمل خواهند شد که این مسئله به‌ضرر منافع اقتصادی آمریکا است.


این کارشناس آمریکایی در ادامه اظهارات رهبر انقلاب و تأکید ایشان را مبنی بر اینکه تمدید تحریم‌ها به‌معنی نقض توافق هسته‌ای بوده تأیید کرد و گفت: حق با آیت‌الله خامنه‌ای است. تمدید تحریم‌ها معادل انکار توافق هسته‌ای است.


تسنیم نوشت : مایکل جونز در پاسخ به این سؤال که واکنش ایران در قبال عدم تحقق تعهدات برجام چگونه باید باشد نیز گفت: ایران باید به‌دنبال منزوی ساختن آمریکا از دیگر کشورهای حاضر در این توافق بوده و اطمینان حاصل کند که آنها به تعهدات خود عمل کرده، در مقابل نیز ایران باید به تجارت با آنها بپردازد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :