موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی نفت وگاز

a/108889 :کد

وزیر نفت وگاز طبیعی هند:

علاقمندی هند به سرمایه گذاری در میدان گازی ایران

  شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۵ — ۲۱:۲۹
تعداد بازدید : ۲۵۳   
 تحلیل ایران -علاقمندی هند به سرمایه گذاری در میدان گازی ایران

وزیر نفت وگاز طبیعی هند با اشاره به علاقمندی این کشور برای سرمایه گذاری در چابهار گفت: هند در صورت فراهم بودن شرایط علاقه‌مند به سرمایه گذاری ۲۰ میلیارد دلاری در ایران است.

 وزیر نفت وگاز طبیعی هند با اشاره به علاقمندی این کشور برای سرمایه گذاری در چابهار گفت: هند در صورت فراهم بودن شرایط علاقه‌مند به سرمایه گذاری ۲۰ میلیارد دلاری در ایران و آماده شرکت درطرح توسعه میدان گازی فرزاد ب است.

 

به گزارش تحلیل ایران، غلامحسین شافعی  سرپرست هیات اقتصادی ایران امروز درنشست اقتصادی ایران و هند در دهلی نو اظهار کرد:ایجاد شهرک صنعتی مشترک ایران و هند در چابهار می تواند گام مهمی در توسعه روابط تجاری وبازرگانی بین دوکشور باشد.


رئیس اتاق بازرگانی ،صنایع ،معادن وکشاورزی ایران ،سطح مبادلات تجاری و بازرگانی ایران و هند را باتوجه به ظرفیت دو کشور بسیار ناچیز دانست و تصریح کرد: این مبادلات در درازمدت می تواند به 30 میلیارد دلار افزایش یابد. ایران با داشتن ذخایر عظیم انرژی شریک مطمئنی برای تامین انرژی هند است.وی افزود:این کشور با رشد اقتصادی بالای هفت درصد بزودی به سومین مصرف کننده بزرگ انرژی تبدیل می شود.با امضای ترانزیت سه جانبه ایران ،هند و افغانستان در سفر خرداد نخست وزیرهند ،ایران می تواند به قطب حمل ونقل منطقه تبدیل شود.


تسنیم نوشت: دارمندرا پردهان وزیر نفت وگاز طبیعی هند نیز در این نشست گفت: ایران و هند در دوران جدید می توانند به سرعت روابط دوجانبه را در زمینه نفت وگاز توسعه دهند.وی با اشاره به علاقمندی هند برای سرمایه گذاری در چابهار گفت: هند در صورت فراهم بودن شرایط علاقه‌مند به سرمایه گذاری 20 میلیارد دلاری در ایران و آماده شرکت درطرح توسعه میدان گازی فرزاد ب است.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :