موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/108901 :کد

امروز در اظهاراتی :

اردوغان به دنبال تجارت با ایران، روسیه و چین

  شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۵ — ۰۰:۰۰
تعداد بازدید : ۱۸۶   
 تحلیل ایران -اردوغان به دنبال تجارت با ایران، روسیه و چین

رئیس جمهور ترکیه امروز اعلام کرد که آنکارا درصدد تبادلات تجاری با ایران، روسیه و چین با واحدهای پول ملی این کشورها است.

 

رئیس جمهور ترکیه امروز اعلام کرد که آنکارا درصدد تبادلات تجاری با ایران، روسیه و چین با واحدهای پول ملی این کشورها است.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از حریت، «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه امروز در اظهاراتی اعلام کرد که به دنبال تجارت با کشورهای ایران، روسیه و چین با استفاده از واحدهای پول ملی‌ این کشورها است.


وی که در مراسم افتتاحیه فروشگاهی در استانبول شرکت کرده بود، تصریح کرد که به «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه برقراری روابط تجاری با واحدهای پول ملی دو کشور را پیشنهاد کرده است. «رجب طیب اردوغان» در ادامه درباره پیشنهادش به پوتین گفت: به وی گفتم که بیایید تجارت میان دو کشور را با واحدهای پول ملی‌ مان انجام بدهیم. هر چه من از شما می خرم، پولش را به «روبل» پرداخت می کنم و هر چه شما از من می خرید، به «لیر» ترکیه پرداخت کنید.

مشرق نوشت: رئیس‌ جمهور ترکیه در ادامه تأکید کرد که پیشنهاد مشابهی را به چین و ایران نیز ارائه کرده و آنها چنین پیشنهادی را معقول و منطقی دانستند.وی تأکید کرد: به بانک های مرکزی مان دستورات لازم را  داده‌ ایم و سعی داریم تا روابط تجاری فیمابین با این کشورها را با این روش به انجام رسانیم.مقام عالی اجرائی ترکیه در ادامه اظهارات امروز خود بازهم از مردم کشورش خواست تا ارزهای خارجی خود را یا به طلا و یا به واحد ملی پول ترکیه تبدیل کنند.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :