موضوعات ‌مرتبط: سیاسی اقتصاد

a/108974 :کد

اردوغان باردیگر تاکید کرد؛

حذف دلار از مبادلات اقتصادی ترکیه با ایران، چین و روسیه

  یکشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۵ — ۱۶:۲۳
تعداد بازدید : ۱۹۱   
 تحلیل ایران -حذف دلار از مبادلات اقتصادی ترکیه با ایران، چین و روسیه

رئیس جمهور ترکیه بار دیگر تاکید کرد که این کشور تلاش دارد تا در تجارت با سه شریک تجاری خود، ایران ، چین و روسیه، پول ملی را به گردش بیندازد.

 

رئیس جمهور ترکیه بار دیگر تاکید کرد که این کشور تلاش دارد تا در تجارت با سه شریک تجاری خود، ایران ، چین و روسیه، پول ملی را به گردش بیندازد.

 

به گزارش تحلیل ایران،  به نقل از پایگاه خبری «وستنیک»، «رجب طیب اردوغان» گفت: به دنبال تجارت با ایران، روسیه و چین با پول های ملی هستیم.  

در همین حال رئیس جمهور ترکیه طی سخنرانی در مراسم افتتاحیه یک مرکز خرید در «استانبول» اعلام کرد، به «ودلایمر پوتین» رئیس جمهور روسیه در مورد تجارت دو کشور با پول ملی یکدیگر پیشنهاد داده ام.  

وی تصریح کرد، به طرف روسی گفته ام، هر چیزی که از شما خریداری می کنیم را با «روبل» پرداخت کنیم و هر چه که شما از ما خریداری می کنید را با «لیر» پرداخت کنید.  

«اردوغان» در ادامه گفت: چنین پیشنهادی را به ایران و چین کرده ام و به تجارت بهتر طرفین کمک خواهد کرد.

رئیس جمهور ترکیه خاطر نشان کرد، دستورالعمل های لازم را به بانک مرکزی داده ایم تا چنین روابط تجاری را مهیا کند.  

مهر نوشت: «رجب طیب اردوغان» در ادامه بار دیگر به کاهش ارزش پول این کشور اشاره کرد و گفت، از مردم می خواهم تا به جای نگه داشتن ارز خارجی در زیر تشک و بالشت خود، آنها را به لیر و طلا تبدیل کنند تا در مقابل آن کسانیکه قصد دارند ما را تضعیف کنند، ایستادگی کنند.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :