موضوعات ‌مرتبط: فناوری تحلیلی

a/109 :کد

آپارتاید ابولایی

ناصر محمدي

  پنجشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۳ — ۰۰:۰۰
تعداد بازدید : ۴۸۴   

بیش از ۳ ماه از شیوع بیماری ابولا در۳ کشور افریقایی می گذرد و تاکنون بیش از ۱۴۱۰۰ آلوده به این بیماری در قاره افریقا هستند و تاکنون بیش از ۵۰۰۰ نفر در اثر ابتلا به این بیماری کشته شده اند.

در این میان چندین تبعه امریکایی و اروپایی به این بیماری مبتلا گشتند و در بازگشت به کشورشان مقامات امریکایی و اروپایی به تلاطم افتادند و پس از چندی واکسن پادتن ابولا را کشف و تولید کردند و به نوعی این بیماری را در بدو ورود به کشور هایشان مهار کردنداز جمله ابتلای یک پرستار و پزشک در امریکا.

با توجه به گذشت بیش از یک هفته از کشف و تولید این واکسن و قول مقامات امریکایی و اروپایی مبنی بر ارسال این واکسن به کشورهای مبتلا به این بیماری در قاره افریقا متاسفانه هیچ اقدامی صورت نپذیرفته است و به گفته تعدادی از متخصصین این اقدام نوعی آپارتاید ابولایی در قاره افریقا می باشد.

در واقع خوی اپارتاید وتبعیض نژادی در وجود و هستی اروپائیها و امریکائیها موج می زند و به اصطلاح بوق حقوق بشری آنها در مقابل جمهوری اسلامی ایران گوش هر شنونده ای را کر  می نمایند. لذا به موازات تولید واکسن این بیماری هولناک تعداد مبتلایان به این بیماری از ۹۰۰۰ نفر به ۱۴۱۰۰ نفر افزایش یافته و مقامات امریکایی و اروپایی نوعی آپارتاید ابولایی را در مورد شهر وندان افریقایی روا می دارند.

                               

  ناصر محمدي
  پژوهشگر علوم سیاسی
  آدرس ایمیل : nasser.t747@gmail.com
  آدرس سایت/وبلاگ:
تحلیلی                    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :