موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی سلامت

a/109002 :کد

طبق گزارش:

راهکاری هوشمندانه برای کاهش استرس مضر روزانه

  یکشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۵ — ۲۲:۰۲
تعداد بازدید : ۲۵۰   
 تحلیل ایران -راهکاری هوشمندانه برای کاهش استرس مضر روزانه

محققان یک برچسب هوشمند موسوم به Lieft ساختند که قادر است در زمان استرس، راهکار مناسبی را برای کسب آرامش در اختیار کاربر قراردهد.

 محققان یک برچسب هوشمند موسوم به Lieft ساختند که قادر است در زمان استرس، راهکار مناسبی را برای کسب آرامش در اختیار کاربر قراردهد. همچنین این برچسب می تواند اطلاعات مربوط به وضعیت سلامت کاربر را از طریق یک برنامه موبایل در اختیار وی قرار دهد.

 

به گزارش تحلیل ایران، ایرنا نوشت:تمام تجهیزات ردیاب سلامتی تعداد ضربان قلب را در هر ثانیه اندازه گیری می کنند؛ اما تمرکز این تجهیزات بر ارزیابی فعالیت فیزیکی و میزان کالری مصرفی کاربر است. اما برچسب هوشمند Lieft رویکرد متفاوتی دارد. در زیر لایه خارجی سیلیکونی این برچسب، یک ژیروسکوپ با سه محور و یک حسگر الکتروکاردیوگرام جاسازی شده است که هردو به منظور ثبت حرکات و ضربان قلب کاربر (با دقت کمتر از میلی ثانیه) طراحی و ساخته شده اند. با توجه به این که برچسب هوشمند روی بدن کاربر و زیر نزدیک ترین عضله بدن به قلب قرار می گیرد، انتظار می رود دقت و قدرت سیگنال های دریافتی آن بیش از سایر تجهیزات مورد استفاده برای ردگیری سلامتی باشد.


هدف از طراحی Lieft، کمک به کاربر برای تمرکز بر تغییرپذیری ضربان قلب یا به عبارتی فاصله زمانی بین ضربان های قلب و همچنین آگاهی از نحوه ارتباط این تغییرات با چرخه تنفس وی است.هنگامی که این برچسب هوشمند آثار استرس را تشخیص می دهد، نوعی تمرین فیدبک زیستی را آغاز می کند. برای این منظور یک جفت موتور کوچک درون برچسب شروع به لرزش می کنند و یک الگوی تنفسی را در اختیار کاربر می گذارند که بر اساس آن می تواند نحوه تنفس خود را ظرف سه دقیقه تنظیم کند. بدین ترتیب کاربر آرامش خود را تنها از طریق تغییر شیوه تنفس به دست می آورد. متخصصان معتقدند این شیوه تمرین تنفس می تواند تغییرپذیری ضربان قلب را به طور متوسط 140 درصد بهبود بخشد. قرار است این برچسب هوشمند تا ماه جولای سال 2017 میلادی به بازار عرضه شود.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :