موضوعات ‌مرتبط: سیاسی اقتصاد

a/109017 :کد

کودتای اقتصادی؛

هشدار اردوغان درخصوص کودتای اقتصادی

  دوشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۵ — ۰۵:۴۳
تعداد بازدید : ۲۷۷   
 تحلیل ایران -هشدار اردوغان درخصوص کودتای اقتصادی

برخی طرف ها تلاش می کنند سلاحی به نام "سود بانکی" و تغییرات بازار "بورس و ارز" را برای تکمیل کودتای نافرجام در ترکیه به کار گیرند.


رجب طیب اردوغان یکشنبه در سخنانی گفت: برخی طرف ها تلاش می کنند سلاحی به نام "سود بانکی" و تغییرات بازار "بورس و ارز" را برای تکمیل کودتای نافرجام در ترکیه به کار گیرند.

 

به گزارش تحلیل ایران، اردوغان که در مراسم توزیع جوایز اتاق صنایع ترکیه شرکت کرده بود، تصریح کرد: عده ای که هوادارانشان با لباس نظامی در به نتیجه رساندن کودتا شکست خوردند، این بار تلاش می کنند با یاری همدستان خود که صاحب مال و ثروت هستند، در مسیر دولت سنگ اندازی کنند و به اهداف خود برسند. البته آنان این بار هم در رسیدن به خواسته های خود ناکام خواهند ماند.اردوغان در ادامه از ایران، روسیه و چین خواست تا با لیر ترکیه به مبادلات تجاری با این کشور بپردازند.

العالم نوشت: کودتای ترکیه روز جمعه 25 تیرماه گذشته روی داد که طی آن 270 نفر جان خود را از دست دادند و دولت ترکیه فتح‌الله گولن، از سران مخالف این کشور که در آمریکا به سر می‌برد، را به عنوان مغر متفکر و رهبر کودتا معرفی کردند.پس از این کودتا حدود 35 هزار نفر در ترکیه بازداشت شده و 17 هزار نفر از این افراد که شامل سربازان، نیروهای پلیس، قضات و خبرنگاران در این کشور می‌شوند به طور رسمی برای محاکمه به دادگاه‌های ترکیه معرفی شدند.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :