موضوعات ‌مرتبط: سیاسی امنیتی و دفاعی

a/109043 :کد

سیاوش جره؛

ناوگان نیرو دریایی ایران در آبهای آزاد

  دوشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۵ — ۱۰:۲۸
تعداد بازدید : ۲۱۰   
 تحلیل ایران -ناوگان نیرو دریایی ایران در آبهای آزاد

ناوگان نیرو دریایی هم اینک با گشت زنی دائمی در مساحت ۲ میلیون کیلومترمربع از دریاهای آزاد اقتدار ایران را به نمایش گذاشته است.


مشاور عالی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، اعلام کرد: ناوگان نیرو دریایی هم اینک با گشت زنی دائمی در مساحت 2 میلیون کیلومترمربع از دریاهای آزاد اقتدار ایران را به نمایش گذاشته است.

 

به گزارش تحلیل ایران، امیر دریادار دوم سیاوش جره افزود: تفکر راهبردی دفاعی از حالت زمینی به دریایی تبدیل شده و این موضوع اهمیت نیرو دریایی را نشان می دهد.رهبر معظم انقلاب اسلامی نیرو دریایی راهبردی می دانند بنابراین ناوگروههای این نیرو هم اینک در شمال اقیانوس هند و خلیج عدن حضور دارند.


مشاور عالی فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: حضور ناوهای این نیرو در آبهای آزاد جایگاه ایران را نشان می دهد. هم اکنون چهل و چهارمین ناوگان نیرو دریایی ایران نیز در بندر دوربان آفریقای جنوبی مستقر است.معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: نیروی دریایی در منظر جمهوری اسلامی ایران یک نیروی راهبردی است. طی دوران دفاع مقدس 183 هزار شهید تقدیم انقلاب شد که نیروی دریایی نیز در این دوران با رشته عملیات خود نقش مهمی در کسب پیروزیها داشت به خصوص در عملیات مروارید که نیروی دریایی دشمن بعثی را منهدم کرد.

 

ایرنا نوشت: مدیرکل بنیاد حفظ نشر و ارزشهای دفاع مقدس هم در این همایش با بیان اینکه نسل امروز از مسائل دفاع مقدس و فداکاریها بی اطلاع است گفت: دشمن می خواهد دوران دفاع مقدس و ایثارگریهای آن را به فراموشی بسپاریم.سردار سرتیپ دوم پاسدار اکبر نجاتی افزود: خاطرات دوران دفاع مقدس باید ثبت و ضبط گردد تا در تاریخ ماندگار و به نسلهای بعد منتقل شود.در همایش تجلیل از پیشکسوتان نیرو دریایی به میزبانی اداره بازنشستگی نیروهای مسلح خراسان رضوی که دیروز (یکشنبه) برگزار شد، 600 نفر از خانواده این عزیزان حضور داشتند و به قید قرعه به 15 نفر از آنها هدایایی تقدیم شد.

 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :