موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/109080 :کد

رئیس ستاد کل ارتش آمریکا:

طرح های جدیدی را برای تسریع شکست داعش آماده کرده ایم

  دوشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۵ — ۱۴:۳۶
تعداد بازدید : ۱۹۴   
 تحلیل ایران -طرح های جدیدی را برای تسریع شکست داعش آماده کرده ایم

«جوزف دانفورد» رئیس ستاد کل ارتش آمریکا گفت: طرح های نظامی جدیدی را آماده کرده ایم که می تواند روند شکست گروه تروریستی داعش را تسریع کند.

«جوزف دانفورد» رئیس ستاد کل ارتش آمریکا گفت: طرح های نظامی جدیدی را آماده کرده ایم که می تواند روند شکست گروه تروریستی داعش را تسریع کند.

 

به گزارش تحلیل ایران  پایگاه اینترنتی «میلیتاری دات کام /millitary.com» روز یکشنبه نوشت، دانفورد افزود: «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری منتخب آمریکا در کارزار انتخاباتی اش تسریع در شکست داعش را وعده داده بود و وی طرح هایش را به محض برگزاری مراسم سوگند رئیس جمهوری جدید ارائه خواهد داد.


دانفورد سوم دسامبر (13 آذر) در «مجمع ملی دفاع ریگان» در کالیفرنیا، گفت آمریکا در همکاری با نیروهای محلی «پیشرفت چشمگیری در جنگ برای نابودی داعش داشته است. اما مسائلی وجود دارد که ما احتمالا به دولت جدید ارائه خواهیم داد تا مورد توجه قرار دهد.»


این ژنرال آمریکایی گفت: این توصیه ها تا زمانی که دولت جدید آنها را تایید نکرده است،علنی نخواهند شد.


رئیس ستاد کل ارتش آمریکا افزود: تاکید زیادی بر «تجهیزات فرسوده نظامی و تعویق در برنامه های نوسازی» می شود اما ارتش آمریکا کارامدترین در جهان و «دارای امتیاز رقابتی با دشمنان بالقوه است».


این ژنرال آمریکایی خاطرنشان کرد: «همپیمانان ما باید برتری نظامی آمریکا را درک کنند و مردم آمریکا باید به این امر واقف باشند که ارتش آمریکا قادر به حمایت از توانمندترین نیروهای نظامی در جهان است.»


«دیوید گلدفین» رئیس ستاد مشترک نیروی هوایی آمریکا نیز پیشتر در همین همایش گفته بود که فرماندگان ستاد متبوعش و سایر فرماندهان آمریکایی ماه ها در زمینه ترسیم راهبرد نظامی محرمانه ای برای رئیس جمهوری جدید امریکا تلاش کرده اند که چنین راهبردی بر اساس چالش هایی نظامی بوده که آمریکا با آن مواجه است.


ایرنا نوشت: گزارش تهیه شده برای ترامپ با تمرکز بر واکنش احتمالی نظامی به تهدیدهای ایران، روسیه، کره شمالی، چین وتررویسم خواهد بود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :