موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/109100 :کد

قوه قضاییه :

اعتراض به بازداشت وکلای ایرانی در کنیا

  دوشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۵ — ۱۸:۲۷
تعداد بازدید : ۲۱۲   
 تحلیل ایران -اعتراض به بازداشت وکلای ایرانی در کنیا

رئیس مرکز امورمشاوران حقوقی وکلا و کارشناسان قوه قضاییه در نامه ای به سفارت کنیا نسبت به بازداشت وکلای رسمی دادگستری در این کشور اعتراض و خواستار آزادی فوری آنان شد.

 رئیس مرکز امورمشاوران حقوقی وکلا و کارشناسان قوه قضاییه در نامه ای به سفارت کنیا نسبت به بازداشت وکلای رسمی دادگستری در این کشور اعتراض و خواستار آزادی فوری آنان شد.

 

به گزارش تحلیل ایران از قوه قضاییه، بدنبال بازداشت دو وکیل و استاد دانشگاه ایرانی درکنیا عبدالرضا مومنی با ارسال نامه ای اعتراض خود را به سفارت کنیا در تهران اعلام کرد و خواستار آزادی فوری آنان شد.

 

دربخشی ازاین نامه آمده است: بنابراطلاع واصله « سیدنصراله ابراهیمی و عبدالحسین صفایی» از اساتید حقوق دانشگاه تهران و وکلای مرکز و کانون در پی عزیمت به کشور کنیا برای کسب اطلاع و آگاهی از وضعیت دو متهم ایرانی بازداشت شده در آن کشور به اتهام واهی «تصویربرداری از سفارت اسرائیل» بازداشت شده‌اند.


وی درادامه این نامه آورده است: با اعلام اینکه ارتکاب چنین اقدامی که درصورت وقوع نیز جرم تلقی نمی‌شود از سوی نامبردگان که سالها سابقه تدریس در یکی از شناخته شده‌ترین دانشگاه‌های دنیا را دارند، بعید و غیرقابل تصور است، ایراد چنین تهمتی را توطئه رژیم منحوس صهیونیستی دانسته، از دولت کنیا انتظار آزادی فوری نامبردگان را دارد.


ایرنا نوشت: مومنی در بخش دیگری از این نامه با اشاره به نقض مواد 3، 9 و 11 میثاق حقوق مدنی و سیاسی و جلوگیری از انجام وظایف وکالتی و مغایر با وظیفه دولتها در بیانیه هاوانا دائر بر احترام دولت‌ها به جایگاه وکلای دادگستری، ابراز امیدواری کرد تا اتحادیه بین‌المللی وکلا نیز اقدامات لازم را برای پیگیری موضوع و آزادی فوری وکلای مذکور به کار گیرد.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :