موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/109121 :کد

به نقل از منابع امنیتی

انفجار بمب در شرق بغداد

  دوشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۵ — ۲۱:۵۸
تعداد بازدید : ۲۳۰   
 تحلیل ایران -انفجار بمب در شرق بغداد

منابع خبری روز دوشنبه گزارش دادند که در اثر انفجار یکی خودروی بمب گذاری شده در شرق بغداد، دستکم دو نفر کشته و ۱۰ نفر زخمی شدند.

منابع خبری روز دوشنبه گزارش دادند که در اثر انفجار یکی خودروی بمب گذاری شده در شرق بغداد، دستکم دو نفر کشته و 10 نفر زخمی شدند.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از منابع امنیتی بغداد، این انفجار در شهرک صدر بغداد روی داده است.این درحالی است که برخی رسانه های عراقی پیشتر از زخمی شدن شماری غیر نظامی در این انفجار خبر داده بودند.


پیشتر نیز انفجار یک بسته بمب گذاری شده در منطقه الحبیبیه واقع در شرق بغداد یک زخمی برجای گذاشته بود.این انفجارها درحالی به وقوع می پیوندد که نیروهای امنیتی عراق سرگرم عملیات بازپس گیری شهر موصل از گروه تروریستی داعش هستند. شهر موصل آخرین پایگاه اصلی شهری داعش به شمار می رود.


درهمین حال ارتش عراق امروز از کشته شدن دو افسر بلندپایه ارتش این کشور در درگیری با تروریست های داعش در کرانه شرقی شهرک 'شرقاط' در استان صلاح الدین در شمال بغداد خبر داد.پیشتر هیات سازمان ملل متحد درعراق (یونامی) درگزارشی اعلام کرد که بیش از یک هزار و 700 عراقی طی ماه اکتبر بر اثر خشونت ها جان خود را از دست داده اند.براساس اعلام یونامی، استان بغداد با 268 کشته و807 زخمی بالاترین آمار تلفات را درماه گذشته داشته است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :