موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی انرژی

a/109125 :کد

به نقل از وزارت نفت:

مشارکت ایران در نشست مشترک اوپک و غیراوپک

  دوشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۵ — ۰۶:۴۷
تعداد بازدید : ۱۹۱   
 تحلیل ایران -مشارکت ایران در نشست مشترک اوپک و غیراوپک

وزیر نفت در نشست روز ١٠ نوامبر (شنبه ٢٠ آذرماه) میان کشورهای عضو و غیرعضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در وین شرکت می‌کند.

 وزیر نفت در نشست روز ١٠ نوامبر (شنبه ٢٠ آذرماه) میان کشورهای عضو و غیرعضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در وین شرکت می‌کند.

 

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از وزارت نفت، کشورهای عضو اوپک روز چهارشنبه گذشته (دهم آذرماه) درباره کاهش تولید روزانه یک میلیون و ٢٠٠ هزار بشکه‌ای از یکم ماه ژانویه ٢٠١٧ به منظور کاهش مازاد عرضه جهانی و بهبود قیمت‌ها، توافق کردند.


همچنین قرار شد کشورهای غیرعضو اوپک روزانه ٦٠٠ هزار بشکه از تولید نفت خود بکاهند که از این مقدار، سهم روسیه ٣٠٠ هزار بشکه در روز خواهد بود.قیمت نفت خام شاخص برنت پس از توافق اوپک در نشست ١٧١ بیش از ٦ دلار برای هر بشکه افزایش یافت؛ انتظار می رود با نهایی شدن توافق ١٠ نوامبر در نشست روز شنبه (٢٠ آذرماه)،  قیمت نفت بار دیگر افزایش یابد.«محمد بن حمد الرمحی» وزیر نفت و گاز عمان نیز پیش‌تر حضور خود را برای شرکت در نشست کشورهای عضو و غیرعضو اوپک اعلام کرد.


به گفته این عضو کابینه دولت عمان،  تصمیم کنونی تولیدکنندگان غیر عضو اوپک برای کاهش تولید سه تا چهار درصد از مجموع تولید آنها را شامل می‌شود، این رقم کمتر از مقداری است که عمان چندی پیش درباره اش اعلام آمادگی کرده بود.«ناطق علی یف» وزیر انرژی جمهوری آذربایجان هم پیش‌تر اعلام کرد که آماده است در صورت دعوت شدن، در نشست یاد شده حضور یابد.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :