موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/109128 :کد

بر طبق گزارش:

تلاش اوباما برای قانع کردن ترامپ درمورد برجام

  دوشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۵ — ۰۰:۰۶
تعداد بازدید : ۱۵۱   
 تحلیل ایران -تلاش اوباما برای قانع کردن ترامپ درمورد برجام

جان کری، وزیر امور خارجه ایالات متحده می‌گوید اوباما در تلاش است، ترامپ را برای زنده نگه داشتن توافق هسته‌ای وین قانع کند.

جان کری، وزیر امور خارجه ایالات متحده می‌گوید اوباما در تلاش است، ترامپ را برای زنده نگه داشتن توافق هسته‌ای وین قانع کند.

 

به گزارش تحلیل ایران،«جان کری»، وزیر امور خارجه آمریکا از تلاش باراک اوباما، رئیس‌جمهوری این کشور برای حفظ توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 (موسوم به «برجام») خبر داده است.به گفته کری که این اظهارات از وی در آلمان به ثبت رسیده، آقای اوباما در تلاش است رئیس‌جمهور منتخب ایالات متحده را قانع کند که برجام را زنده نگه دارد.

 وزیر امور خارجه آمریکا در حالی از تلاش اوباما برای زنده نگه داشتن برجام خبر می‌دهد که رئیس‌جمهور این کشور قصد دارد طرح تمدید تحریم‌های ایران را امضا کند. این طرح از سوی مقامات ارشد ایران از جمله رئیس‌جمهور و وزیر امور خارجه، به‌منزله نقض برجام تلقی شده است.
جاش ارنست، سخنگوی کاخ سفید، امشب (دوشنبه‌شب) در جمع خبرنگاران اعلام کرد: «از همان زمان بررسی این موضوع در کنگره، شفاف اعلام کردیم که این قانون بر خلاف توافق هسته‌ای نیست.»

فارس نوشت: سخنگوی کاخ سفید ادامه داد: «همچنین با صراحت اعلام کردیم که اگر این توافق، موجب تضعیف و یا نقض برجام شود، رئیس‌جمهور آن را وتو خواهد کرد؛ با توجه به حمایت کنگره از توافق هسته‌ای، مشخص بود که رئیس‌جمهور حمایت سیاسی لازم برای این کار را خواهد داشت.»وی تصریح کرد که اوباما قصد دارد تمدید قانون تحریم‌های ایران را امضا کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :