موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/109161 :کد

ادیانی:

کمیسیون برنامه و بودجه محل رانت و ویژه‌خواری شده است

  ﺳﻪشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵ — ۱۰:۴۶
تعداد بازدید : ۲۰۴   
 تحلیل ایران -کمیسیون برنامه و بودجه محل رانت و ویژه‌خواری شده است

تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه و بودجه در واکنش به اظهارات ادیانی اخطار قانون اساسی داد.


تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه و بودجه در واکنش به اظهارات ادیانی اخطار قانون اساسی داد.

به گزارش تحلیل ایران، محمد مهدی مفتح سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه در جریان بررسی اصلاح موادی از قانون آیین‌نامه داخلی مجلس در صحن علنی امروز سه‌شنبه 16 آذرماه پیشنهاد داد تا تمام اعضای کمیسیون برنامه و بودجه عضو کمیسیون تلفیق قرار بگیرند. اما علی ادیانی نماینده مردم قائم شهر ضمن مخالفت با این پیشنهاد اظهار داشت: براساس مستنداتی که از ادوار گذشته وجود دارد کمیسیون برنامه و بودجه محل رانت و ویژه‌‌خواری شده است. کمیسیون تلفیق باید براساس اعضای تمام کمیسیون‌های تخصصی مجلس تشکیل شود یعنی سه نفر از هر کمیسیون.

تاجگردون رئیس کمیسیون برنامه و بودجه در ادامه ضمن اعتراض به اظهارات ادیانی خطاب به لاریجانی رئیس مجلس گفت: بنده با استناد به اصل هفتاد و نه قانون اساسی نسبت به اظهارات وی اخطار دارم.هر شخصی می‌تواند در مقام مخالف اظهاراتی را در صحن بیان کند اما حق توهین به اعضای کمیسیون برنامه و بودجه را ندارد حال چه نمایندگان ادوار گذشته و چه کنونی. باید آقای ادیانی از همین‌جا از اعضای کمیسیون برنامه و بودجه عذرخواهی کند. براساس اصلاحات در مجلس نهم قرار شد اعضای کمیسیون تلفیق حق ارائه پیشنهاد و حتی تصویب به نفع حوزه انتخابی خود را نداشته باشند.

باشگاه خبرنگاران نوشت: حتی اگر شبهه‌ای وجود داشته باشد باز نماینده قائم شهر حق توهین ندارد، بنده، یوسفیان ملا، حسن‌پور، تابش، مفتح و ... از اعضای کنونی و دوره قبل کمیسیون برنامه و بودجه بوده‌ایم و این اظهارات توهین به همه آنهاست.لاریجانی رئیس مجلس نیز در واکنش به اظهارات ادیانی آن را توهین و خلاف دانست و به مصوبه مجلس نهم مبنی بر آنکه اعضای کمیسیون تلفیق حق ارائه پیشنهاد و تصویب به نفع حوزه انتخابیه خود را ندارند اشاره کرد.
 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :