موضوعات ‌مرتبط: سیاسی اقتصاد

a/109181 :کد

کاهش بی سابقه ارزش لیر

اردوغان خواست تمام ارزهای خارجی به لیر و طلا تبدیل شود

  ﺳﻪشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵ — ۱۲:۴۸
تعداد بازدید : ۲۶۶   
 تحلیل ایران -اردوغان خواست تمام ارزهای خارجی به لیر و طلا تبدیل شود

بعد از کاهش بی‌سابقه ارزش لیر در بازارهای جهانی اردوغان دستور داد تمام ارزهای خارجی به لیر و طلا تبدیل شود در این میان سنگ قبر فروشان و اتوبوسران‌ها هم بسیج شده‌اند.

بعد از کاهش بی‌سابقه ارزش لیر در بازارهای جهانی اردوغان دستور داد تمام ارزهای خارجی به لیر و طلا تبدیل شود در این میان سنگ قبر فروشان و اتوبوسران‌ها هم بسیج شده‌اند؛ حتی گفته‌اند سنگ قبر رایگان می‌دهند و رایگان نصب می‌کنند.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از روزنامه حریت، اردوغان رئیس جمهور ترکیه از تمام شهروندان این کشور خواسته است تا تمام ارزهای خارجی‌شان را به لیر و طلا تبدیل کنند و در این زمینه کمپین‌های مختلفی که بسیار هم عجیب به نظر می‌رسد، تشکیل شده است.


اردوغان گفته است هر کس هر ارز خارجی که دارد باید آنها را به لیر و طلا تبدیل کند. صحبت‌های اردوغان بعد از اینکه لیر پول رسمی ترکیه بدترین شرایط را در بین ارزهای کشورهای نوظهور پیدا کرد، مطرح شد.


تنها ساعاتی بعد از اظهارات اردوغان صرافی‌های مطرح ترکیه مانند بورسای استانبول جزو اولین‌هایی بودند که تبدیل تمام ارزهای خارجی خود به لیر را آغاز کردند.


چند موسسه و سازمان دیگر مانند اتحادیه صادرکنندگان بعد از آن بحث تبدیل به لیر را آغاز کردند. همچنین سازمان سازمان امور مذهبی هم گفته است تمام هزینه‌های حج و عمره باید به لیر شارژ شود. شرکت‌های اتوبوسرانی هم اعلام کرده‌اند کسانی که پول آنها را به لیر بدهد تخفیفی برای قیمت بلیت‌شان خواهند داشت.


برخی بخش‌های خصوصی بزرگ و متوسط در ترکیه اعلام کرده‌اند برای کسانی که دلار آنها را به لیر و طلا تبدیل کنند هدیه‌ای خواهند داد.


یک مرد در ایالت شمال غربی بورسا گفته است برای کسانی که ارز آنها را تبدیل کند سنگ قبر رایگان خواهد داد.


انس آلان یک برش دهنده سنگ مرمر اعلام کرد برای کسانی که 2 هزار دلار آنها را به لیر تبدیل کند سنگ قبر 750 لیری رایگان خواهد داد.وی افزود: حتی ما حاضریم بیاییم سنگ قبر را سر جای خودش نصب کنیم.


فارس نوشت : یک دانشگاه در ایالت شرق ترکیه گفته است آمفی‌تئاتر دانشگاه را به نام کسی نامگذاری خواهد کرد که 500 هزار یورو یا دلار را به لیر تبدیل کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :