موضوعات ‌مرتبط: سیاسی اقتصاد

a/109200 :کد

انگلیس

هدف گذاری انگلیس برای سرمایه گذاری کلان در حوزه خلیج فارس

  ﺳﻪشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵ — ۱۶:۳۰
تعداد بازدید : ۲۲۱   
 تحلیل ایران -هدف گذاری انگلیس برای سرمایه گذاری کلان در حوزه خلیج فارس

همزمان با برگزاری نشست مشترک سران کشورهای عربی حوزه خلیج فارس با «ترزا می» نخست وزیر انگلیس به میزبانی بحرین، دولت انگلیس از هدف گذاری خود برای سرمایه گذاری کلان اقتصادی در این منطقه خبر داد .

 

همزمان با برگزاری نشست مشترک سران کشورهای عربی حوزه خلیج فارس با «ترزا می» نخست وزیر انگلیس به میزبانی بحرین، دولت انگلیس از هدف گذاری خود برای سرمایه گذاری کلان اقتصادی در این منطقه خبر داد .

 

به گزارش تحلیل ایران  به نقل از نشریه القبس، شرکت های تجاری بزرگ در انگلیس برنامه های کاری را برای سرمایه گذاری 30 میلیارد پوندی در اقتصاد کشورهای عربی حوزه خلیج فارس ارائه کرده اند که یکی از بزرگترین سطح همکاری ها میان طرفین طی چند دهه اخیر است.


این سرمایه گذاری ها در مدت 5 سال و برای 15 بخش تجاری برنامه ریزی شده و طرفین در نشست منامه در زمینه امضای توافقنامه تجارت آزاد پس از لغو عضویت بریتانیا در اتحادیه اروپا گفت وگو می کنند . در همین حال «ماتیو لودج» سفیر انگلیس در کویت نیز در گفت و گویی مطبوعاتی اعلام کرده است که کشورش پس از اجرای طرح برگزیت به تعامل نزدیک با کشورهای شورای همکاری خلیج فارس در زمینه های سیاسی، امنیتی و تجاری ادامه می دهد .


بر اساس آمار ارائه شده صادرات بریتانیا به شش کشور شورای همکاری خلیج (عربستان، امارات، قطر، بحرین، عمان و کویت)، حدود 18درصد رشد داشته و این روند رشد صادرات برای سال­های آینده نیز پیش بینی شده است.


انگلیس برنامه خاصی را برای تقویت و آینده زیرساخت­ها در نظر دارد که شامل زیرساخت­های هوشمند و پایدار می گردد و نیازمند 250 میلیارد پوند سرمایه­ گذاری است.


این کشور به دنبال تجارت و سرمایه­گذاری به میزان 2 تریلیون دلار در این منطقه است. فعالیت­های تجاری انگلیس در کشورهای عربیِ منطقه، اغلب در قالب دو شرکت بیپی (بریتیش پترولیوم) و شرکت صنایع دفاعی و هوایی؛ «بی آی. ای»، دنبال می­شود، گرچه در سال­های اخیر سایر شرکت­ها نیز به دنبال استفاده از بازار تجملاتی و لوکس مردمان این منطقه بوده اند.


ایرنا نوشت: سیاست­های انگلیس هم در قالب همکاری با شورای همکاری خلیج فارس دنبال می­شود و هم به روابط دوسویه و مستقل تجاری با کشورهای عضو متمایل است.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :