موضوعات ‌مرتبط: سیاسی وزارت کشور

a/109228 :کد

مرکز اطلاع‌رسانی و امور بین‌الملل:

اطلاعیه وزارت کشور درباره سخنرانی‌های ۱۶ آذر

  ﺳﻪشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵ — ۱۹:۵۲
تعداد بازدید : ۱۴۹   
 تحلیل ایران -اطلاعیه وزارت کشور درباره سخنرانی‌های ۱۶ آذر

وزارت کشور در اطلاعیه‌ای انتشار برخی اخبار مبنی بر ممانعت از حضور چهره‌های منتقد دولت در برنامه‌های روز دانشجو توسط وزارت کشور را رد کرد.

 وزارت کشور در اطلاعیه‌ای انتشار برخی اخبار مبنی بر ممانعت از حضور چهره‌های منتقد دولت در برنامه‌های روز دانشجو توسط وزارت کشور را رد کرد.


به گزارش تحلیل ایران، تسنیم نوشت: مرکز اطلاع‌رسانی و امور بین‌الملل وزارت کشور با صدور اطلاعیه‌ای انتساب لغو سخنرانی‌های چهره‌های منتقد دولت به وزارت کشور را خبرسازی‌‌های شبه‌ رسانه‌ای توصیف کرد.

متن کامل این اطلاعیه به شرح زیر است:

بسمه‌تعالی

اطلاعیه وزارت کشور در رد خبرسازی‌ها مبنی بر انتساب لغو برخی برنامه‌های 16 آذر به وزارت کشور


وزارت کشور با تبریک مجدد روز دانشجو و تأکید بر ضرورت استمرار نشاط و تحرک دانشجویان در ابعاد مختلف علمی و سیاسی و فرهنگی؛ با توجه به برخی فضا‌سازی‌های رسانه‌ای مدعی ایفای نقش وزارت کشور در لغو برخی برنامه‌های روز 16 آذر از جمله با ادعای دروغ ممانعت از حضور چهره‌های منتقد دولت در برنامه‌ها، موارد ذیل را به آگاهی ملت شریف ایران، دانشجویان عزیز و جامعه دانشگاهی کشور و اصحاب پرتلاش رسانه می‌رساند:

1) تصمیم‌گیری درباره کم و کیف برگزاری برنامه‌ها در محیط‌های دانشگاهی در صلاحیت شوراهای فرهنگی دانشگاه‌ها و هیئت‌های نظارت دانشگاه است و هیچ ارتباطی با سطوح صف و ستاد وزارت کشور ندارد. در نتیجه اگر در مواردی برنامه پیشنهادی یک تشکل دانشجویی تصویب نشده و یا احیاناً در موارد معدودی لغو شده است، دانشگاه‌ها و مقررات داخلی پیش‌بینی شده در محیط دانشگاهی، متکفل آن بوده و ارتباطی با خارج از دانشگاه و از جمله وزارت کشور و استانداری‌ها ندارد.

2) بحمدالله با زمینه‌سازی ایجاد شده از رهگذر تأکید همه دستگاه‌های قانونی بر اجرای قوانین و مقررات، برنامه‌‌های روز دانشجو با شور و نشاط بسیار زیادی برگزار شده و یا در حال برگزاری است و چهره‌های متعددی از گرایشات مختلف سیاسی در این برنامه‌ها به طرح دیدگاه‌های خود پرداخته‌اند، که گزارش جمع بندی شده این برنامه‌ها طی روزهای آینده منتشر می‌شود.

3) وزارت کشور در راستای سیاست‌های دولت یازدهم منطبق بر وظایف و مأموریت‌های قانونی خود از فعالیت‌های سیاسی قانونمند از سوی هر یک از جریان‌ها و سلایق سیاسی و گرایشات فکری وفادار و ملتزم به قانون اساسی در چارچوب قوانین و مقررات کشور حمایت می‌کند و ارتقاءِ مستمر این فعالیت‌ها و حمایت‌های قانونی از آن، دستور کار پیوسته وزارت کشور در این عرصه است.

4) در این سال‌ها و از جمله در هفته‌های اخیر، اقشار مختلف ملت، جامعه دانشگاهی کشور و دانشجویان عزیز، رونق فعالیت‌ها و تحرکات قانونیِ سیاسی و گسترش فضای نقد و تبادل و تضارب افکار در عرصه‌های مختلف رسانه‌ای و محیط‌های دانشگاهی را لمس می‌کنند و خبرسازی‌های جعلی و شائبه‌سازی‌های غیرقانونی و غیرواقعی، تأثیری در درک مستقیم ملت ایران از واقعیات موجود در این عرصه ندارد.

5) وزارت کشور ضمن تأکید مجدد بر حمایت از حرکت‌های سیاسی قانونمند از سوی همه جریان‌های سیاسی قانونی کشور، از عموم رسانه‌ها و اصحاب پر تلاش رسانه درخواست می‌کند به رسالت حقیقی خود در انعکاس اخبار وفادار بوده و ضمن اینکه همچون گذشته وزارت کشور را در معرض ارزیابی و نقد سازنده و منصفانه خود قرار می‌دهند، اخبار حوزه سیاسی کشور را با اتقان و اطمینان مضاعف، منتشر کنند.

مرکز اطلاع‌رسانی و امور بین‌الملل وزارت کشور

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :