موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/109231 :کد

سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه:

بررسی اجرای قانون بخشش سود و جریمه تأخیر تسهیلات

  ﺳﻪشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵ — ۲۰:۵۰
تعداد بازدید : ۲۲۲   
 تحلیل ایران -بررسی اجرای قانون بخشش سود و جریمه تأخیر تسهیلات

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از بررسی اجرای قانون بخشش سود و جریمه تأخیر تسهیلات زیر ۱۰۰ میلیون تومان با حضور رئیس کل بانک مرکزی درکمیسیون خبر داد وگفت که دولت تاکنون به این قانون عمل نکرده است.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از بررسی اجرای قانون بخشش سود و جریمه تأخیر تسهیلات زیر ۱۰۰ میلیون تومان با حضور رئیس کل بانک مرکزی در کمیسیون متبوعش خبر داد و گفت که دولت تاکنون به این قانون عمل نکرده است.

محمدمهدی مفتح نماینده مردم تویسرکان و سخنگوی کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس به ارائه گزارشی از نشست عصر امروز این کمیسیون پرداخت و اظهار داشت: نشست امروز کمیسیون با حضور ولی‌الله سیف رئیس کل بانک مرکزی و معاونان وی تشکیل شد.


وی افزود: گزارش عملکرد بانک مرکزی در زمینه اجرای قانون مصوب مجلس درباره بخشش سود و جریمه تأخیر تسهیلات زیر 100 میلیون تومان با حضور سیف در این نشست مورد بحث و بررسی قرار گرفت.سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در ادامه با بیان اینکه دولت هنوز به این مصوبه عمل نکرده است، تصریح کرد: طبق اظهارات رئیس کل بانک مرکزی برای اجرای این قانون با محدودیت منابع مواجه هستند، در مجموع 26.3 میلیون پرونده وام‌های زیر 100 میلیون وجود دارد که میزان تسهیلات آنها 250 هزار میلیارد تومان است.


مفتح در پایان خاطرنشان کرد: سود تسهیلات مذکور رقمی در حدود 44 هزار میلیارد تومان است که اگر افراد تسهیلات را پرداخت کنند، از طریق مکانیزم تسعیر نرخ ارز، بانک‌ها دیگر در این موضوع متضرر نخواهند شد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :