موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/109233 :کد

کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

تصویب لایحه مجازات‌های جایگزین زندان در کمیسیون آموزش

  ﺳﻪشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵ — ۲۱:۰۹
تعداد بازدید : ۲۳۹   
 تحلیل ایران -تصویب لایحه مجازات‌های جایگزین زندان در کمیسیون آموزش

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس از تصویب لایحه «مجازات‌های اجتماعی جایگزین زندان» با موضوع حرفه‌آموزی برای بعضی جرائم غیر عمد در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس از تصویب لایحه «مجازات‌های اجتماعی جایگزین زندان» با موضوع حرفه‌آموزی برای بعضی جرائم غیر عمد در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.

 

به گزارش تحلیل ایران، میرحمایت میرزاده نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، جزئیات جلسه بعدازظهر امروز سه‌شنبه 16 آذر کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس را تشریح کرد.

 

وی با اشاره به بررسی لایحه «مجازات‌های اجتماعی جایگزین زندان» در کمیسیون آموزش به عنوان کمیسیون فرعی گفت: در این لایحه، پیشنهاد شده است که برای بعضی جرایم غیرعمد به‌جای مجازات زندان حرفه‌آموزی مقرر شود تا در طی یک دوره مهارتی مجرم با یادگیری مهارت بتواند پس از طی دوره‌ای به عنوان یک فرد «آچار به دست» در اجتماع خدمت کند.

 

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از تأ‌کید لایحه مذکور بر همکاری سازمان‌ها با فرد مهارت‌دیده مشمول «مجازات‌های اجتماعی جایگزین زندان» سخن گفت و از تصویب آن در کمیسیون خبر داد. نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی همچنین به بررسی لایحه «الحاق ایران به کنوانسیون سازمان ملل متحد برای مبارزه با جرایم سازمان‌یافته فراملی» در جلسه امروز این کمیسیون به‌عنوان کمیسیون فرعی از جنبه مساعدت‌های فنی و آموزشی اشاره کرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :