موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/109242 :کد

یکی از فرماندهان ارتش عراق :

تخریب آثار تاریخی و مذهبی عراق توسط داعش

  ﺳﻪشنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵ — ۲۳:۱۷
تعداد بازدید : ۲۳۰   
 تحلیل ایران -تخریب آثار تاریخی و مذهبی عراق توسط داعش

منابع نظمی عراق روز سه شنبه اعلام کردند که عناصر گروه تروریستی داعش تعدادی از آثار تاریخی و مذهبی غرب الانبار را بمب گذاری و تخریب کردند.

 منابع نظمی عراق روز سه شنبه اعلام کردند که عناصر گروه تروریستی داعش تعدادی از آثار تاریخی و مذهبی غرب الانبار را بمب گذاری و تخریب کردند.

 

به گزارش تحلیل ایران،سرهنگ عماد صالح از فرماندهان ارتش عراق گفت: عناصر داعش این آثار تاریخی و مذهبی را در منطقه «عانه» و «رواه» واقع در غرب استان الانبار تخریب کردند.

 

وی افزود: عناصر داعش در شهرستان «رواه» گلدسته تاریخی معروف به «گلدسته بزرگ» را که زمان احداث آن به دوران خلفای عباسی (قرن پنجم هجری) باز می گردد منفجر کردند. بر اساس این گزارش، عناصر داعش همچنین اقدام به تخریب بخشی از مرقد اماکن دینی و مذهبی شهرستان «عانه» کردند.


ایرنا نوشت: پیشتر نیز گروه تروریستی داعش معبد تاریخی 'نابو' را در استان نینوا واقع در شمال عراق ویران کرده بود.گروهک تروریستی داعش بناهای تاریخی و اماکن دینی را شرک می داند و اقدام به تخریب این میراث فرهنگی می کند.کشور عراق از سال 93 با بحران حضور و فعالیت گروه های تروریستی از جمله داعش روبه رو است.عناصر داعش شهرستان های رواه و عانه را در اواسط 2014 به اشغال خود درآوردند.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :