موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/109247 :کد

به نقل از رویترز :

گزارش آژانس‌ انرژی‌ اتمی در مورد انتقال آب‌ سنگین ایران

  چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵ — ۰۴:۴۵
تعداد بازدید : ۲۴۱   
 تحلیل ایران -گزارش آژانس‌ انرژی‌ اتمی در مورد انتقال آب‌ سنگین ایران

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارشی اعلام کرد ایران ۱۱ تن آب سنگین خود را بر اساس تعهدات توافق هسته‌ای به خارج از کشور منتقل کرده است.

 

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارشی اعلام کرد ایران ۱۱ تن آب سنگین خود را بر اساس تعهدات توافق هسته‌ای به خارج از کشور منتقل کرده است.

 
 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از رویترز، یک دیپلمات با استناد به یک گزارش محرمانه آژانس بین المللی انرژی اتمی اعلام کرد ایران 11 تن از آب سنگین خود را به منظور پایبندی به توافق هسته‌ای (برجام) به خارج از کشور منتقل کرده است.این گزارش به یک بیانیه ماه گذشته ایران در خصوص انتقال آب سنگین به عمان اشاره کرده اما آن را به عنوان مقصد معرفی نکرده است.آژانس در گزارش ماه گذشته خود اعلام کرده بود ذخیره آب سنگین ایران برای دومین بار از 130 تن بیشتر شده و نگرانی خود را از این موضوع به تهران منتقل کرده است.


خبرآنلاین نوشت: دیپلمات مذکور به گزارشی پنج پاراگرافی از آژانس که خطاب به اعضاست اشاره کرده و بر اساس آن می گوید: در ششم دسامبر [امروز سه شنبه] آژانس انتقال مقدار 11 تن آب سنگین هسته‌ای به خارج از ایران را تایید کرد.در ادامه این گزارش با بیان اینکه ایران به آژانس اعلام کرده عملیات انتقال به خارج در تاریخ 19 نوامبر صورت گرفته آمده است: با انتقال این مقدار آب سنگین به خارج، ذخیره آب سنگین به زیر 130 تن رسیده است.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :