موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی آب و هوا

a/109273 :کد

هواشناسی؛

وضعیت آب و هوای استان های کشور

  چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵ — ۱۰:۰۰
تعداد بازدید : ۱۹۵   
 تحلیل ایران -وضعیت آب و هوای استان های کشور

طبق پیش بینی های هواشناسی امروز شاهد بارش پراکنده در ارتفاعات زاگرس مرکزی خواهیم بود.

 

طبق پیش بینی های هواشناسی امروز شاهد بارش پراکنده در ارتفاعات زاگرس مرکزی خواهیم بود.

 

به گزارش تحلیل ایران، بر اساس تحلیل داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی امروز با عبور سامانه بارشی از شمال شرق کشور، رگبار باران، گاهی با وزش باد شدید موقتی در شمال شرق و مناطقی از شرق کشور پیش بینی می شود که بارش درارتفاعات و مناطق سردسیر شمال شرق کشور به صورت برف خواهد بود.

همچنین امروز در شمال شرق کشور کاهش دما بین 5 تا 10 درجه پیش بینی می شود. این سامانه اوایل شب از شمال شرق کشور خارج می شود و لازم به ذکر است امروز شاهد بارش پراکنده در ارتفاعات زاگرس مرکزی نیز خواهیم بود. باشگاه خبرنگاران نوشت: اوایل روز چهارشنبه مناطق شرقی دریای خزر مواج خواهد بود و از اوایل روز پنجشنبه با عبور ناوه تراز میانی جو از شمال کشور و نفوذ زبانه های پر فشار در این منطقه، بارش باران وبرف و وزش باد شدید موقتی در سواحل دریای خزر و به‌تدریج با شدت کمتر این شرایط برای مناطقی از شمال شرق، شمال غرب، دامنه های جنوبی البرز ومناطقی از غرب کشور پیش بینی می‌شود. روز پنجشنبه شدت بارش در استان گیلان و غرب مازندران پیش بینی می شود که در این روز کاهش دما در نیمه شمالی کشور بین 5 تا 10 درجه را نیز خواهیم داشت.روز جمعه با حرکت شرق سوی این سامانه و گسترش سامانه مزبور به عرض های پایین تر، از شدت فعالیت این سامانه در شمال غرب کشور کاسته می شود و ابرناکی و بارندگی و وزش باد شدید موقتی در سواحل دریای خزر، ارتفاعات و دامنه های جنوبی البرز، شمال شرق و شرق کشور و مناطقی از غرب و مرکز و جنوب کشور و بتدریج برخی مناطق جنوب شرق کشور پیش بینی می شود.

طی سه روز آینده خلیج فارس و از بعدازظهر جمعه دریای عمان مواج پیش بینی می شود. همچنین طی روز پنجشنبه و اوایل روز جمعه دریای خزر مواج و طوفانی خواهد بود.فریبا گودرزی کارشناس هواشناسی در خصوص وضعیت آب و هوای کشور گفت: طبق پیش بینی های هواشناسی در شرق و شمال شرق کشور بارش باران پیش بینی می شود که در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش ها به صورت برف خواهد بود.در مناطق شمالی کشور از فردا حدود 5 تا 10 درجه دمای هوا کاهش پیدا می کند .گودرزی اظهار داشت : در دو روز آینده دریای خزر و دریای عمان و خلیج فارس مواج و متلاطم خواهد بود.این کارشناس هواشناسی در پایان ، دمای هوای امروز تهران را در گرم ترین ساعات 12 درجه سانتی گراد اعلام کرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :