موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/109311 :کد

انتخابات

اعضای هیئت‌ مرکزی نظارت بر انتخابات ۹۶ مشخص شدند

  چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵ — ۱۳:۱۹
تعداد بازدید : ۲۱۸   
 تحلیل ایران -اعضای هیئت‌ مرکزی نظارت بر انتخابات ۹۶ مشخص شدند

هیئت مرکزی نظارت بر دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و میاندوره‌ای مجلس انتخاب شدند.

هیئت مرکزی نظارت بر دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و میاندوره‌ای مجلس انتخاب شدند.

 

به گزارش تحلیل ایران ، اعضای هیئت مرکزی نظارت بر دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و میاندوره‌ای مجلس شورای اسلامی در جلسه امروز (چهارشنبه 17 آذر) شورای نگهبان انتخاب شدند.


در این جلسه آیت‌الله احمد جنتی، آیت‌الله یزدی، آیت‌الله مدرسی، حجت‌الاسلام علیزاده، محسن اسماعیلی، سیامک ره‌پیک و عباسعلی کدخدایی به عنوان اعضای هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و میاندوره‌ای مجلس شورای اسلامی انتخاب شدند.


شورای نگهبان در جلسه ششم مرداد امسال این نهاد با پیشنهاد وزارت کشور برای برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری در 29 اردیبهشت‌‌ماه سال آینده موافقت کرد.


همچنین وزارت کشور بنا به تقارن ایام خردادماه با ماه مبارک رمضان به شورای نگهبان پیشنهاد کرده بود که انتخابات ریاست‌جمهوری زودتر از موعد مقرر برگزار شود که شورای نگهبان با این پیشنهاد موافقت کرد.


تسنیم نوشت : براساس اصول یک‌ صد و هجدهم و نود و نهم قانون اساسی مسئولیت‏ نظارت‏ بر انتخابات‏ ریاست‏‌جمهوری‏ به‌عهده‏ شورای‏ نگهبان‏ است که این شورا نیز از طریق هیئت‌های نظارت بر انتخابات که قانون، سازوکارهای آن را مشخص کرده، بر این انتخابات نظارت می‌کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :