موضوعات ‌مرتبط: سیاسی ورزش

a/109318 :کد

وزیر ورزش

زمان آن فرا رسید تا تیراندازی ایران در المپیک مدال بگیرد

  چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵ — ۱۵:۵۰
تعداد بازدید : ۲۷۰   
 تحلیل ایران -زمان آن فرا رسید تا تیراندازی ایران در المپیک مدال بگیرد

وزیر ورزش و جوانان گفت: زمان آن فرا رسیده است که ایران در رشته تیراندازی در بازی ‌های المپیک در کنار سایر رشته ‌های مدال‌آور، مدال بگیرد.

وزیر ورزش و جوانان گفت: زمان آن فرا رسیده است که ایران در رشته تیراندازی در بازی ‌های المپیک در کنار سایر رشته ‌های مدال‌آور، مدال بگیرد.

 

به گزارش تحلیل ایران ،  «مسعود سلطانی فر» روز چهارشنبه در حاشیه رقابت ‌های تیراندازی سلاح‌ بادی قهرمانی آسیا در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به مقایسه ‌ای که با دوره ‌های گذشته رقابت ‌های تیراندازی قهرمانی آسیا انجام شد، در این دوره تعداد کشورها قابل توجه بود و در 9 دوره گذشته مسابقات موفق شدیم میزبان دو دوره باشیم که این یک موفقیت است.


وی اظهار داشت: در توزیع مدال‌ ها به دلیل آنکه چین سابقه دیرینه ‌ای در این رشته دارد و سرمایه‌ گذاری زیادی در آن انجام داده در رده نخست قرار دارد و تیم ‌های ایران و هند در رده دوم و سوم هستند.


وزیر ورزش و جوانان با اشاره به توزیع 72 مدال در این مسابقات گفت: امیدوارم در باقیمانده موادی که در روزهای آینده برگزار می شود، همین رتبه دوم را حفظ کنیم تا زمینه‌ ای برای کسب نتایج بهتر در بازی‌ های آسیایی 2017 اندونزی و المپیک 2020 توکیو باشد.


سلطانی فر یادآوری شد: در رشته تیراندازی در بازی ‌های المپیک 45 مدال توزیع می شود که تاکنون هیچ مدالی نصیب ایران نشده است، امیدوارم در دوره بعدی بازی های المپیک بتوانیم به مدال ارزشمند المپیک نیز برسیم.


وی گفت: استعدادهای قابل توجهی در ایران وجود دارد و در باورهای مذهبی و بیانات مقام معظم رهبری بر گسترش ورزش به خصوص در بخش همگانی و قهرمانی تاکید شده است و همین مساله ضرورت نگاه جدی تر به این رشته را نشان می دهد.


وزیر ورزش و جوانان گفت: از ‌اکنون باید برای کسب هفت تا هشت سهمیه و کسب مدال در المپیک تلاش کنیم چرا که زمان آن فرا رسیده است که ایران در رشته تیراندازی در المپیک مدال کسب کند.
سلطانی فر درخصوص حمایت و پشتیبانی از فدراسیون تیراندازی گفت: متناسب با امکانات، حمایت و پشتیبانی خوبی از این فدراسیون شده و اگر امکانات و منابع بیشتر شود از تیراندازی و سایر رشته ‌ها بیشتر حمایت خواهیم کرد.


وزیر ورزش و جوانان در خصوص حضور بانوان سایر کشورها با حجاب اسلامی در رقابت‌ های تیراندازی سلاح بادی در تهران گفت: باید از حضور بانوان در بسیاری از رشته ‌های ورزشی و مسئولیت ‌هایی که در وزارت ورزش است بیشتر استفاده شود. خارجی ها با توجه به ملاحظات فرهنگی ایران، در بسیاری از رشته‌ ها مشکلی ندارند و می توانند با پوشش اسلامی در مسابقاتی که ما میزبانی آن را به عهده داریم، شرکت کنند.


وی یادآور شد: در رشته ‌هایی مانند والیبال، فوتسال، هندبال و فوتبال بانوان ما می توانند با پوشش اسلامی در مسابقات بین‌المللی شرکت کنند.


وزیر ورزش و جوانان افزود: این شرایط برای بسکتبال فراهم نیست و در نامه‌ ای از فدراسیون بین‌ المللی بسکتبال خواسته ایم تا شرایط حضور بانوان بسکتبالیست کشورهای اسلامی با پوشش اسلامی فراهم شود.


ایرنا نوشت:  نیمی از جمعیت 57 کشور اسلامی جهان بانوان هستند و در رشته‌ هایی مانند فوتسال و هندبال بانوان کشورهای اسلامی می توانند با پوشش اسلامی رقابت کنند و طبیعی است که این اجازه در رشته بسکتبال نیز باید به آنها داده شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :