موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/109333 :کد

به نقل از رویترز :

درخواست تروریست‌های حلب برای پنج روز آتش بس فوری

  چهارشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۵ — ۱۹:۰۶
تعداد بازدید : ۱۶۹   
 تحلیل ایران -درخواست تروریست‌های حلب برای پنج روز آتش بس فوری

تروریست های مستقر در شرق حلب پس از قبول شکست در روزهای اخیر از ارتش سوریه و نیروهای مقاومت اسلامی، امروز (چهارشنبه) برقراری آتش بس پنج روزه را خواستار شدند.

 تروریست های مستقر در شرق حلب پس از قبول شکست در روزهای اخیر از ارتش سوریه و نیروهای مقاومت اسلامی، امروز (چهارشنبه) برقراری آتش بس پنج روزه را خواستار شدند.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از رویترز، سندی با عنوان "ابتکار عمل بشردوستانه" که به امضای گروهی موسوم به "شورای رهبری حلب" رسیده به بهانه تخلیه غیرنظامیان و حدود 500 مجروح از شرق حلب تحت نظارت سازمان ملل و انتقال آن ها به حومه شمالی این شهر، خواستار اجرای آتش بس 5 روزه شد. در این سند همچنین خواسته شده که طرف های درگیر طی مدت آتش بس، درباره آینده این شهر به گفت وگو بنشینند.


ارتش سوریه از هفته ها قبل خواستار خروج غیرنظامیان از شرق این شهر شده است؛ خواسته ای که بر اساس گزارش برخی رسانه ها با کارشکنی گروه های تروریستی مواجه بوده است.به رغم تلاش این گروه ها برای جلوگیری از خروج غیر نظامیان از شرق حلب، گروه ناظر حقوق بشر سوریه امروز گزارش داد که از زمان آغاز عملیات اخیر ارتش سوریه برای آزادی حلب، بیش از 80 هزار غیرنظامی از شرق این شهر به مناطق تحت کنترل دولت سوریه نقل مکان کرده اند.


شورای امنیت سازمان ملل روز دوشنبه بیانیه آتش بس موقت هفت روزه در شرق حلب را به رای گذاشت که با وتوی چین و روسیه مواجه شد.سرگی لاوروف، وزیر خارجه روسیه، در این باره گفت: به نظر می رسد این تلاش، خریدن زمان برای شورشیان (تروریست ها) است تا فرصت تنفس بیابند و وقفه ای ایجاد شود تا تجدید قوا کنند. واشنگتن نیز مسکو را به کارشکنی در تحقق پیشنهاد مذکور متهم کرده است. روسیه با استناد به قریب الوقوع بودن توافق در زمینه عقب نشینی (تروریست ها در حلب)، گفته است که قطعنامه مذکور دست کم باید تا پس از مذاکرات ژنو به تعویق بیفتد.


العالم نوشت: سوریه نیز اعلام کرده که بدون تضمین عقب نشینی تروریست ها، با هیچ آتش بسی موافقت نخواهد کرد. بر اساس بیانیه وزارت خارجه سوریه که در رسانه های دولتی منتشر شد، سوریه اجازه نمی دهد شهروندانش در شرق حلب توسط تروریست ها گروگان گرفته شوند.گروه های تروریستی از چهار سال قبل شرق حلب را اشغال و مردم آن را به اسارت خود درآورده و از آنها به عنوان سپر انسانی استفاده می کنند.ارتش سوریه عملیات جدید خود را برای آزادسازی حلب در تاریخ 15 نوامبر (25 آبان) آغاز کرد و طی این مدت مناطق وسیعی را از اشغال گروه های تروریستی خارج کرده است.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :